21 ARALIK 2012 MAYA KEHANETİ

21 Aralık tarihi yaklaşırken dünya üzerinde hatırı sayılır bir kalabalık, meşhur Maya Kehanetinin telaşı içinde koşturuyor.

Meraklısına denir böyle durumlarda ama biz burada meraklı olmayana birkaç küçük hatırlatmada bulunalım. Maya Uygarlığının kullandığı takvim, 21 Aralık 2012 günü aniden sona eriyor. Bu aynı zamanda dünyanın da sonu demek oluyor.

Hal böyle olunca, bir dolu iddia da alıp başını gidiyor. Bu iddiaları örneklendirelim isterseniz hemen. Mesela son dönemde güneşte meydana gelen fırtınaların yaklaşan kıyametin habercisi olduğunda hemfikir olanları mı ararsınız yoksa dünyanın ekseninin kaydığı iddialarına gönül verenleri mi, artık siz bilirsiniz.

Hatta bu tarihte uzak bir galaksiden kopup geleceği söylenen Nibiru isimli gezegen şu an için yolda ve son hızla üzerimize geliyor(!). Tabii iddialar bu kadar ciddi olunca sadece iddia sahiplerini veya bu iddialara inananları ilgilendirmekten çıkıyor iş ve dünyamızın tüm sakinleri bir açıklamaya ihtiyaç duyuyor.

Takdir edersiniz ki bu açıklamaları da ben yapacak değilim konuyla ilgili bunca laf ettim diye. Hem zaten yapsam da kim inanır bana? Yok, yok rahat olun, o kötü espriye getirmeyeceğim sözü. Tabii kimse inanmaz.

Bu durumda, böyle bir konuda açıklamanın hası NASA’dan geliyor doğal olarak. Ve bize de hizmeti ayağınıza getirmenin mutluluğuna ekmek banmak kalıyor.

Hemen burada NASA’nın Jet Gücü Laboratuvarı (NASA/JPL) bünyesindeki Dünyaya Yakın Cisimler Programı Dairesinin Başkanı Maya Kehanetiyle ilgili en yaygın iddialara cevap veriyor.

 

Burada da bir başka NASA Uzmanı David Morrison’un kehanet ile ilgili açıklamalarını izlemeniz mümkün.

 

Efendim, 21 Aralık 2012 Maya Takvimi (Kehaneti) ile ilgili hizmetimiz şimdilik bununla sınırlı. İmkân olursa eğer, hizmette sınır olmadığını göstermek de boynumuzun borcudur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.