21 ARALIK

Maya Takvimi 21 Aralık 2012 günü kıyameti koparıyor ya, bizim uyanık tayfa da el altından başka bir kıyamet koparıyor. Efendim neymiş, şu kış kıyamette Maya’lar dolayısıyla olmadık şekilde işler açılmış da seneye ne olacakmış?

Bu yıl satılan biletler, oluşan turizm hareketliliği, Tom Cruise’un bile kadim dost olup memleketimize geleceğini duyurması, şimdiden önümüzdeki kış için bir şeyler yapılması gerektiğini gündeme getirdi.

Alınan duyumlara göre çok sayıda vatandaş, önümüzdeki günlerde bu isteklerini dile getirmek üzere bir yürüyüş yapmayı planlıyor. Dursun Mayalıoğlu adlı vatandaş, “acilen Maya’lara yeni bir senaryo ısmarlamamız lazım, yoksa seneye bu milletin hali perişan kardeşim,” şeklinde konuştu. Çok sayıda vatandaş önümüzdeki kış için şimdiden tedbir alınması gerektiğini, Şirince’de hediyelik eşya ve konaklama hizmetleri çalışanlarının şimdiden kara kara önümüzdeki kışı düşündüğünü, bir şeyler ayarlanmazsa çoluk çocuk bu milletin perişan olacağını ifade ediyor.

Turizmin yaz mevsimiyle sınırlı olmaması gerektiğini ifade eden bir başka vatandaş Aydan Mayadan ise, güzel ülkemizin turizmden yıl boyu para kazanabileceğini, bunun için gerek Maya’lar nezdinde gerekse Aztek, Hitit ve Urartular nezdinde gerekli girişimlerin hükümet tarafından zaman geçirilmeden yapılması gerektiğini söyledi. Mayadan devamında; “Dışişleri Bakanımıza buradan sesleniyorum, bu konuya zaman ayırmalı. Tamam, Filistin falan da çok önemli meseleler ama bu da milli gelirimiz açısından ihmale gelmeyecek bir konu. Bize düşen ne varsa yaparız. Aztek’lerle mi Maya’larla mı görüşülecek bir diplomatik pasaporta bakar, ayarlasınlar biz girişimci vatandaşlar olarak gider görüşürüz icabında” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.