ABDULLAH AVCI İSTİFA ETTİ

Abdullah Avcı www.ucuzucuzenucuz.comBiz 27 Mart’ta yazmışız ABDULLAH AVCI İSTİFA ETMELİ diye. A Milli Takım‘ın Macaristan maçı beraberliğinin ardından. Sportif başarısızlık da her başarısızlık gibi iş dünyasında adamı yerinden eder. Abdullah AVCI da, aslında bildiği bu gerçeği görüp daha o gün ayrılmalıydı. Yapmadı, bekledi.

Beklerken de ayrılması için çok sebep pehdah oldu ama görmezden geldi hepsini. Örnek mi? Bir numaralı patronu, yani Türkiye Futbol Federasyonu’nun Başkanı “ben getirmedim, geldiğimde kucağımda buldum” deyiverdi kendisi için. Bunu bile duymazdan geldi.

Sözleşmesinden mütevellit beklentilerinin karşılanması amacında mı olmuştur, bilinmez. Ben de sanmam aslında böyle olduğunu. Çünkü o da bilir, geçen her günün itibarını aşındıracağını.

Nedir o zaman, gaflet midir? Gerçekten anlamak zor.

Sonunda olması gereken oldu. Abdullah AVCI yapması gerekeni yaptı. Başında bulunduğu işte başarısız oldu ve istifa etti. Her türlü profesyonel sözleşmenin olmazsa olmaz sonucu olarak.

Bu istifa, onun polemikten uzak yapısına, beyefendi duruşu ve kişiliğine, hele de yıllar içinde tırnaklarıyla kazıyarak ve çeşitli başarılarla donatarak meydana getirdiği kariyerine, mesleğine gölge düşürmeyecek. Kısa bir süre dinlenmenin ardından yeniden yeşil sahalara, yeni başarılara koşmak üzere dönecek.

Biz de kendisine emeği için teşekkür ederken, bundan sonraki yaşamında yeni başarılar dileriz. Her başarı gibi her başarısızlık da tecrübe olarak cebinde duracağından, yeni hamlelerinde daha doğru adımlar atacağından kuşkumuz yok.

Yolun açık olsun Abdullah AVCI.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.