Affiliate Marketing internetin ve internet üzerinden yapılan alışverişin çoğalmasıyla birlikte hayatımıza dâhil olan bir sistem. Kısaca, satış ortaklığı, gelir ortaklığı, kazanç ortaklığı diye adlandırılabilecek bir sistem. İş ortaklığı, reklam ortaklığı da demek mümkün bu sisteme. Bu sistemde şunu yaparsanız bu kadar kazanırsınız demek pek mümkün değil. Tamamen sizin kapasiteniz ve hatta hayal gücünüzle ilgili bir kazanç burada sizi bekliyor.

Vendor (mal sahibi) için reklam ve tanıtım maliyetlerinin satış ortağına devredildiği bu sistemde aracılık ya da komisyonculuk yapan ortak da kendine ait olmayan, depolamadığı, alıp satmadığı bir üründen para kazanmış oluyor.

Sadece satış yapılmasıyla kazanç doğduğu için taraflar için bir risk bulunmamaktadır. Mal sahibi malını satmakta, aracılık yapan komisyonunu almakta, malı satın alan da ihtiyacı olan bir ürünün satış pazarlama ağına kolayca ulaşıp ihtiyacını karşılamış olmaktadır.

Satış başına ödeme, tıklama başına ödeme, üyelik başına ödeme gibi şekillerde cereyan eden bu sistem gelecekte bugünden daha yaygın bir şekilde kullanılacak gibi görünüyor.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
E-TİCARET ONLİNE KİLO KONTROL
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması Ecce Plus | Tüm hakları © Felix Themes'e aittir.