AKILLI TELEFON FİYATLARI YÜKSEK

UleFone Power

Akıllı telefon fiyatları, Android telefonlar pahalı mı?

UleFone Power
UleFone Power

Başta Android olmak üzere akıllı telefonların yüksek fiyatları çoğu kişinin dikkatini çekiyor. Binlerce liralık etiketlerle piyasada yer alan bu telefonların fiyatları gerçekten de bu seviyede olmak zorunda mı sorusu muhtemelen sizin de aklınızdan geçmiştir. Meselenin aslına bakarsanız fiyatların bu seviyelerde olması markaların tekelci yaklaşımlarının ürünü olarak düşünülebilir.

“Pahalı ise iyidir” anlayışının tüketim toplumunun iliklerine işlemiş bir düstur haline gelmesi, bu sonucun oluşmasındaki en önemli etkenler arasında sayılabilir. Öyle ki çoğu kişi için fiyat, tek başına bir kalite göstergesi olabilmekte, kullanmakta olduğu telefonun fiyatı bir övünme unsuru haline gelebilmektedir.

Bu ve benzeri yaklaşımlar, pazarda hâkim marka konumunda bulunan üreticilerin iştahını kabartmakta ve fiyatlandırma politikasını marka algısını daha yukarılarda konumlandırma aracı olarak değerlendirebilmektedir. Tek tek bu bakış açısından uzak durmak maalesef yeterli olmamakta, geniş kitlelere hitap eden üreticiler bu alışkanlıklarımızdan yararlanmayı sürdürmektedir.

Bu noktada akıllı telefonların fiyatlarının yüksek olduğu yönündeki tezimizi desteklemek adına sizlere son derece uygun fiyata sahip bir telefonun varlığından söz edeceğiz. Türkiye’de satışta olmaması dolayısıyla reklam veya tanıtım faaliyeti olarak düşünülmeyecek olması, bizi biraz daha rahatça söz edebilmeye sevk ediyor.

Çelik iskeleti ve ahşap kasası ile son derece şık ve yüksek performanslı bir yapıya sahip olan UleFone Power, Android piyasasının tozunu atmaya hazırlanırken pahalı satılan telefon marka ve modellerinin nasıl bir sömürü içerisinde olduğunun da altını çiziyor.

6.050 mAh batarya kapasitesi bulunan telefonun bu alanda da rakipsiz olduğunu belirtmek gerekir. Bu seviye, 4 günlük normal kullanım ve iki buçuk ay bekleme süresi sağlarken piyasadaki akıllı telefonlar için bu rakamların hayal gibi göründüğünü kabul etmek gerekir.

UleFone Power Wooden
UleFone Power Wooden

Çin malı algısı ile bu değerleri gerçekçi bulmayanlar için söyleyelim, telefonda batarya dâhil pek çok aksam Sony imzasını taşımakta. Bu nedenle hafife almamanızı tavsiye ediyoruz.

5.5 inçlik ekranı ile büyük boyda telefon isteyenlere hitap eden modelin, Android 5.1 ile donatıldığını ve 6.0 Marshmallow ile destekleneceğini de belirtelim. 3 GB RAM, 64 bit destekli işlemci mimarisi ve 4.5G desteği ile son derece yüksek bir düzeyin temsilcisi olan bu telefonun sadece 180 $ olan fiyatı, şimdiye kadar telefona ödediğimiz paraları sorgulamanıza neden olabilir.

Telefonu daha yakından tanımak ve tüm bu anlatılanları yakından görmek isterseniz burayı tıklayarak ürün sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak akıllı telefon fiyatları sorgulamaya açık bir konudur ve çeşitli pazarlama stratejileri ile bugünkü seviyelerde bizlere pazarlanmaktadır. Türkiye’de satışta olmayan bir marka ve model üzerinden anlatmaya çalıştığımız bu konunun reklam veya tanıtım içermediğini ve sadece yüksek fiyatlara dikkat çekmek istediğimizi yeniden belirterek yazımızı noktalayalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.