Kumkapı Balık Hali www.ucuzucuzenucuz.com

Kumkapı Su Ürünleri Hali

1 Eylül geldi ve balık avı sezonu açıldı. İstanbul Kumkapı Su Ürünleri Halinde yine o eski hareketli günler başladı. Balığın insana kavuşması balığın penceresinden nasıl görünür bilinmez ama insan için her bakımdan güzel. Özlediğine kavuşmayı bekleyenlerin hasretiyle dolu bir bekleyiş sona erdi bugün.

Evet balığın insanla buluşması demek, avcılık sektöründen ekmek yiyen 40 bin kişinin işbaşı yapması demek. Bu kişiler eliyle bu ülkeye sağlanan 2012 rakamlarıyla yaklaşık olarak 1 milyar liralık kaynak demek.

Balığın insanla buluşması demek,  2012 yılı için sadece denizlerden 315.000 ton çok değerli hayvansal protein kaynağı temin etmek demek. Balığın insanla buluşması demek, ucuz balık demek, gıda demek, protein demek, omega 3 demek, kısaca sağlık demek.

Her ne kadar ülkemizde kişi başına balık tüketimi yıllık 7 kg civarında kalsa da, gelişmiş ülkelerin tüketimine kıyasla çok düşük olsa da, bu kavuşma her şeye rağmen güzel, her şeye rağmen değerli.

Dileriz ki vira bismillah diyenlerin umudu gibi bol olur balık bu yıl. Onlar bol kazanırlar biz bol ve ucuz balık yeme fırsatı buluruz.

Dilemek, dua etmek nasılsa bedava…

 

Kumkapı'ya istavrit gelmiş! www.ucuzucuzenucuz.com

Kumkapı’ya istavrit gelmiş!

Share
Paylaşmak Güzeldir
Yazar
PALAMUT BALIĞI HTML BİÇİMLENDİRME ETİKETLERİ
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması Ecce Plus | Tüm hakları © Felix Themes'e aittir.