BALIK TAKVİMİ

Balik tezgahi www.ucuzucuzenucuz.comHangi balık hangi ayda yenir diye düşünenlere, hangi ayda hangi balık yenir diye aynı soruyu tersinden soranlara cevap ve kolaylık olması açısından bir balık takvimi hazırladık. Bu takvim yardımı ile hangi balık için en uygun zaman olduğuna karar vermek son derece kolay bir hale gelecek.

Yılın tamamını kapsayacak şekilde her ay için düzenli olarak hazırlanmış makalelerimizde detaylarıyla anlatmış olduğumuz konuyu özet bir şekilde ifade edebilmek açısından bu yolu tercih ettik. Bu özetin dışında daha detaylı anlatımını görmek isteyenler BURAYI tıklayarak diledikleri makaleye ulaşabilirler.

Bu yazıların birçoğunda sadece balıkları değil aynı zamanda onların uygun olabilecek pişirme yöntemlerinden de söz edilmektedir. Doğal olarak her balık aynı usul ile pişirilmez. Aksi halde bazı balık için şahane sonuç veren bir pişirme yöntemi bir başka balığı pişirmek için kullanıldığında hayal kırıklığı yaşatabilir.

Ayrıca daha genel olarak en iyi ve en sağlıklı balık pişirme yöntemlerini anlattığımız yazımıza da BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde kişi başına düşen balık tüketimi miktarı dünya ve Avrupa ortalamalarının oldukça altındadır. Bu durum, ülkemizin önemli bir bölümünün balıkla tanışıklığının az olması ve balık kültürü içerisinde yoğrulmamış olmamızdan kaynaklanır.

Oysa son derece sağlıklı ve hatta hayati bir besin olan balık, mükemmel bir hayvansal protein kaynağıdır. Yeterli miktarda tüketildiğinde vücut için sayısız faydalar sağlar.

Balığa olan uzaklığımız çoğu zaman taze balık ile bayat balığı ayırt etmekte zorlanmamız sonucunu doğurur. Bu konuda yardım almak isterseniz, son derece faydalanacağınızı düşündüğümüz Taze Balık Nasıl Anlaşılır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan hangi ayda hangi balık yenir sorusuna en iyi yanıt olacak tablomuzu sizlere sunalım ve bol bol balık, bol bol sağlık, diyerek sözü noktalayalım, afiyet olsun.

Balık Takvimi1
Balık Takvimi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.