DOĞAL BESİNLER

www.ucuzucuzenucuz.com

Doğal ürünlere olan talep giderek artıyor. Son zamanlarda dünyamızda kirlilik ve genetiği değiştirilmiş organizmalar gündemin başlıca konuları olunca doğal ürünler de yeni ifadesiyle “trendy” oldu. Şaka bir yana hayatımıza girmiş bunca yapay bunca katkılı gıda maddesine inat aslında doğa hala bize çok çeşitli imkânlar sunuyor. Dağlarımızda, kırlarımızda yok edemediğimiz çok sayıda bitki bizi doğal yoldan beslemek için yaşama savaşı veriyor.

www.ucuzucuzenucuz.com

Pekmezi yapılan dut, andız, keçiboynuzu (harnup) gibi birçok ürünün yanı sıra çayı, yağı, ekstresi yapılıp fayda umulan öyle çok bitki yetişiyor ki yurdumuzda. Kimisi kekik gibi sumak gibi baharat niyetine de kullanılıyor. Ve bunların çoğu insan yerleşiminden uzak, tamamen doğal ortamlarda yetiştiğinden katkı ve kalıntı sorunlarının da uzağında, insanlığa şifa dağıtmak üzere bekliyor.

Teknolojiye ve onun hayatımıza kattığı yenilik ve kolaylıklara ne kadar alışmış ve hatta ne kadar muhtaç olursak olalım, yine de doğal tatlardan vazgeçmemenin de yollarını bulmamız, en azından beslenmemizin bir bölümünü bunlarla sağlamamız kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliklerden olsa gerek. Çünkü adım başı katkılı bir gıda maddesi ile burun buruna geliyoruz. En azından ulaşabildiğimiz kadarı ile doğal beslenmeye çalışmak zararın neresinden dönülse kardır mantığı ile açıklanabilir.

www.ucuzucuzenucuz.com

Gelecekte ulaşılması daha da zorlaşacak olan doğal ürünlerle çocuklarımızı tanıştırmak, bunca katkılı gıda maddesinin arasında doğal tatların varlığından onları da haberdar etmek gerekir. Haberdar etmekle kalmayıp bir çok doğal gıda maddesini alışkanlıkları arasına sokmak sanırım onlara yapabileceğimiz büyük iyiliklerden olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.