FANTASTİK GALATASARAY

aslan www.ucuzucuzenucuz.comFantastik Galatasaray ifadesine elbette katılıyorum ama bana ait değil başlıktaki ifade. Real Madrid’in efsane teknik direktörü Jose Mourinho’ya ait.

Evet, maç da, rakip de Galatasaray da fantastik. 3-0 bitmiş ilk maçın ardından ikinci maça da, Real Madrid’in Christiano Ronaldo’nun golüyle başlaması, bir çok kişiye her şeyin bittiğini düşündürdü. Ancak buna inanmayanların başında Galatasaray’ın sahadaki aslanları geliyordu kuşkusuz.

Maç 3-1’e geldiğinde Real Madrid’li futbolcuların yaşadığı telaş ve korkuyu sıkça yaşadıklarını düşünmüyorum. Galatasaray ne kadar tur yakın, eleyeceğiz diye düşündü ise o anlarda Real Madrid de en az o kadar eyvah, tur gidiyor korkusuna kapıldı.

Real Madrid’e dünya üzerinde bu korkuyu yaşatacak çok az takım vardır. Ki bunu açık yüreklilikle maç sonunda Jose Mourinho da itiraf etti. Korktuk, dedi en yalın ve net haliyle.

Elbette bu detayları dünya futbol tarihi yazmayacak. Ama Galatasaray’ın Real Madrid’i yendiğini yazacak. Galatasaray’ın bir dünya devine, rakip sahada yediği kadar golü kendi evindeki maçta attığını ama yine de elendiğini yazacak. Bir dünya devi de olsa Real Madrid’in Galatasaray’ı iki maçta da evire çevire yenemediğini yazacak.Mourinho www.ucuzucuzenucuz.com

Çok değil, daha bir buçuk sene önce dibe vurmuş bir takımı ilk senesinde şampiyon, ikinci senesinde de Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid gibi bir deve kafa tutup yenen bir noktaya taşımak da, olsa olsa Jose Mourinho’nun bile saygıyla söz ettiği Fatih Terim gibi bir imparatorun harcıdır.

Tebrikler Fatih Terim. Tebrikler Galatasaray.

Türk futbol tarihi, ülkeye yaşattığın gururu ve yaptığın hizmetleri her zaman altın harflerle yazacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.