FIRTINAYA DİKKAT!

rüzgar www.ucuzucuzenucuz.comBugün 22 Mart 2013. Bahar beklerken kış gelip çattı yeniden. Oldukça soğuk bir hava ve şiddetli sayılabilecek rüzgar var. Ve tam da bu satırları yazarken ağır aksak dökülen yağmur hırsını alırcasına dökülmeye başladı gökyüzünden.

Dışarıda değilseniz, koşturmak zorunda kalmamışsanız bu havada, hele de bir pencere önünde sıcak çayınızı yudumluyorsanız sizden şanslısı az bulunur bu dünyada. Ama emin olun ki şanslı bir azınlık sayılabilirsiniz.

Marmara Bölgesinde ve tabii ki İstanbul civarlarında karayel ağırlıklı esen rüzgar havayı birden bire soğuttu ve yağmurla birleşerek insanları hazırlıksız yakaladı tüm meteorolojik uyarılara rağmen. Bir çoğunuz son günleri kışın hani bu saatten sonra kış olsa ne olur diyebilir. Ama yine de hafife almayın derim bu koşulları. Hani olur mu bilmem ama kar yağmasına ramak kalacak bu karayel böyle devam ederse.

Bitecek elbette, böyle kalacak değil ama bir çoğumuza da birden soğuyan havanın hatırası olarak soğukalgınlıkları, gripal enfeksiyonlar bırakacak. Ardından havalar ısınıp herkes kendini sokağa atsa da bu soğukların hatırasını bünyesinde barındıranlar neredeyse yorgan döşek ısınan havaların tadını çıkaranları uzaktan seyredecek.

Dediğim gibi, hafife almayın bence bu soğukları. Hem sayısal anlamda ciddi bir soğuk hava dalgası ile karşı karşıyayız hem de göreceli olarak aniden ısınıp soğuyan, ciddi sıcaklık farkları oluşturan havalar sizi gafil avlayabilir.

Sabredin birkaç gün daha. Sonrasında nisan ayı ile birlikte daha ılıman havalar hakim olacak nasıl olsa. Mevsimlik kıyafetleri biraz daha erteleyin. Ne kaldı şunun şurasında bahara?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.