GALATASARAY

Galatasaray www.ucuzucuzenucuz.comDaha iki sezon önce dibe vurduğu, bitiği, tükendiği söylenen Galatasaray, bugün bambaşka bir görüntü sergiliyor. Takımıyla, yönetimiyle ve tabii taraftarıyla hedefleri ve söylemleri değişmiş olarak çok farklı bir istikamette yol alıyor.

Ne değişti de Galatasaray bu hale geldi? Ekonomik içerisinde hem sportif başarı hem de moral açısından çökmüş olan kulüp tamamen düze mi çıktı?

Hayır, düze çıkmadı, tabii ki durum böyle değil.

Krizi atlatma yöntemi olarak kullanıyor Galatasaray bu yöntemi. Büyüyerek sıkıntılarını bertaraf etmenin bir örneğini sergiliyor. Başarılı olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz elbette.

Benim asıl anlatmak istediğim bu büyük düşünme hali. Ülke içinde çok eleştirilen yeni transferleri ile Galatasaray‘ın dünya çapında konuşulan bir takım haline gelmesinin aslında bir büyük düşünüşün ürünü olduğunu anlatmak niyetindeyim.

Bir defa sanırım çoğunluk şu önermeye katılacaktır. İyi futbol iyi futbolcularla oynanır. Her zaman mutlak olarak bu sonuç elde edilemese de pek itiraz edilecek bir önerme olmasa gerek. O halde, net santrafor pozisyonu için “yaşına rağmen” dünya üzerindeki bir numara olarak nitelenen Drogba’nın Galatasaray‘ın bir futbolcusu olması eleştirilecek değil alkışlanacak bir durumdur.

Yine oynadığı pozisyonun dünyadaki ilk beşine her türlü futbol otoritesi tarafından muhtemelen dahil edilecek olan Sneijder’in varlığı da aynı mantıkla izah edilebilir.

Ve ayrıca bakmayın siz eleştirenlere, eleştirenlerin çoğu aslında bu transferlere kendileri imkan bulabilse dibi düşecek olanlar.

Büyük bir şanssızlık olmazsa, çok büyük bir doku uyuşmazlığı yaşanmazsa, yakın gelecekte Galatasaray adı tüm dünyanın ama özellikle Avrupanın çok duyduğu bir marka haline gelecektir.

Futbolda evrensel başarı evrensel çaptaki oyuncuların oluşturduğu takımlarla mümkün olabilir ve Galatasaray bunun ilk adımlarını henüz atmakta. Yakın gelecekte, bugün havaalanlarında büyük gürültülerle karşıladığımız bu futbolcuların, sözünü ettiğim başlangıcın ilk adımları olduğunu ve her büyük takımda olduğu gibi nicelerinin öncüleri olarak bugün burada bulunduklarını göreceğimize inanıyorum.

Büyük düşünmek ve evrensel ölçüye göre adımlar atmak bazan risk almayı da gerektirir. Bazan gelirlerinizi para harcayarak arttırabilir, bu sayede büyük denilen borçları ödeme imkanına kavuşursunuz.

Dileğim, Galatasaray‘ın bu şekilde hem sportif hem de idari başarıyı yakalaması ve dünya üzerinde söz sahibi bir konuma gelmesi.

Elbette zor ama imkansız değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.