GALAXY E5 VE GALAXY E7 KARŞILAŞTIRMASI

Galaxy E5 ve Galaxy E7 karşılaştırması, Galaxy E5 mi E7 mi, Galaxy E Serisi, Samsung Galaxy E7, Samsung Galaxy E5

Galaxy E5 ve E7Galaxy E5 ve Galaxy E7 Karşılaştırması yapmamızın nedeni, Samsung Türkiye’deki resmi web sayfasında hiç yer vermese de Galaxy E5 ve Galaxy E7 model telefonlar piyasada alınıp satılması ve belli oranda satış hacmini de yakalamış olması. Hâlihazırda birçok sanal satış ortamında da bulunabilen bu modellerin Çin menşeli olduğu biliniyor.

Bazı söylentilere göre son zamanlarda çok sık model çıkarmakla ciddi şekilde eleştirilen Samsung bu eleştirilerin ardından buna bir süre ara verip E serisi üzerinden yola devam etme yoluna gidecek. Alpha ve A serisi ile birlikte S serisinin pabucunu dama atan Kore’li dev, E serisi ile bir başka sürprize imza atmanın peşinde.

Küçük bir araştırmanın ardından her iki model ile ilgili olarak oldukça olumlu referanslara internet üzerinden ulaşmak mümkün. Uygun olan fiyatlarına karşılık beklentileri karşılayabilen fonksiyonlar sunabilen her iki cihaz da fiyatı mukabilinde memnuniyet oluşturmuş durumda.

Galaxy E7 modeli aslında orta sınıf bir phablet olarak niteleniyor ve 5.5 inç ekranı ile orta seviyede donanımla karşımıza çıkıyor. 2 GB Ram ve 16 GB depolama alanı ile hiç de fena sayılmayacak bir kapasite sunan cihaz, LED flaşla desteklenen 13 MP arka ve 5 MP ön kameraya sahip bulunuyor.

Android 4.4.4 KitKat ve Touchwiz arayüzü ile oldukça tatminkâr bir cihaz olan Galaxy E7 ultra güç tasarrufu ve çoklu pencere gibi önemli yazılımsal özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Galaxy E5 ise aslında çoğu kişi tarafından bir tür E7 Mini gibi algılansa da sağlam kasası ve 5.0 inç ekranı ile göz dolduruyor. 1.5 GB ram ve 16 GB dâhili hafıza ile gelirken harici olarak 64 GB kadar hafıza desteğini de içeriyor.

2400 mAh batarya ile gelen Galaxy E5 de ağabeyi gibi Android 4.4.4 KitKat ile donatılmış durumda karşımıza çıkıyor.

Dilerseniz biz sözü daha fazla uzatmayalım ve Galaxy E5 ve Galaxy E7 Karşılaştırması ile bu iki telefona çok özet bir şekilde ana hatlarıyla aşağıdaki tabloda göz atma fırsatını sizlere sunalım.

GALAXY E5 GALAXY E7
İŞLEMCİ 1.2 GHz, 4 Çekirdek 1.2 GHz, 4 Çekirdek
RAM 1.5 GB 2 GB
EKRAN BOYUT 5.0″ 5.5″
DAHİLİ HAFIZA 16 GB 16 GB
HARİCİ HAFIZA DESTEĞİ 64 GB KADAR 64 GB KADAR
ARKA KAMERA 8 MP 13 MP
ÖN KAMERA 5 MP 5 MP
PİL (mAh) 2400 2950

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.