GALAXY NOTE 4 İLE GALAXY NOTE 3 ARASINDAKİ FARKLAR

Galaxy Note 4 ve Note 3 bir arada

Galaxy Note 4 ile Galaxy Note 3 arasında ilk bakışta göze çarpan bazı farklılıklardan söz etmek istedik bu yazıda. Her ne kadar aynı gibi görünse de yeni bir model olarak çıkan Galaxy Note 4 ile Galaxy Note 3 arasındaki farklar mutlaka çok da küçük olmasa gerek diye düşündük ve bunu yazmaya karar verdik.

Note 4 adında olduğu gibi dört renk seçeneğine sahip olarak piyasaya çıkacak. Bu renkler, siyah, beyaz, pembe ve açık kahve olarak tasarlanmış durumda. Note 3 ise 3 renk olarak piyasada yer alıyor ve kabaca söylemek gerekirse yukarıdaki renklerden sadece açık kahve seçeneklerin arasında yok.

Note 4 modelinde kenarda metal çerçeve göze çarparken eskisinde tamamen cam bir ön yüzey görüntüye hâkim olmakta. Bu yeni durumu yeni modelin dışarıdan bakıldığında ilk algılanan farklılığı olarak da düşünmek mümkün.

Galaxy Note 4 ve Note 3 bir arada
Galaxy Note 4 ve Note 3 bir arada

Her ikisi de 5,7” ekran büyüklüğünde olsa da Note 4’ün çözünürlüğü 2560×1440 piksel iken bu rakam Note 3 için 1920×1080 piksel olarak verilmekte.

Note 3 modelinde ebatlar 151,2×79,2×8,3 mm iken bu rakamlar yeni modelde 153,5×79,8×8,3 mm olacak gibi görünüyor. Görüldüğü üzere cihazların kalınlıkları aynı olsa da Note 4 çok az da olsa daha büyük boyutlarda olacak görünüyor.

Bir farklılık da kameralarında var her iki modelin arasında. Note 4, 16 MP ana kameraya ilave olarak 3,7 MP ön kamera sunarken bu değerler önceki modelde ana kamera için 13 MP ve ön kamera için 2 MP idi.

Her iki model de Android işletim sistemine sahip olmakla birlikte yeni modelin 4.4.4 KitKat versiyonu ile piyasaya sunulacağı duyuruldu.

Her iki modelin de 3 GB RAM ile piyasada yer alacağı konusu da verilen bilgilerin arasında yer almakta.

Evet, teknolojik yarışın geldiği en son noktada piyasaya yeni sürülmesi beklenen ve tanıtımı yeni yapılmış bulunan Samsung Galaxy Note 4 ile Galaxy Note 3 arasındaki farklar konusunda ilk göze çarpanları burada paylaşmış olduk. Cihazın piyasaya çıkmasının ardından tam bir karşılaştırma yapma imkânı da elde edilmiş olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.