GALAXY NOTE 4 VE GALAXY NOTE EDGE TANITILDI

Galaxy Note Edge
Galaxy Note 4
Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge teknoloji dünyasındaki meraklılara tanıtıldı. 5 Eylül’de Berlin’de başlayacak olan 2014 Teknoloji Fuarı öncesinde sadece Galaxy Note 4 ile yetinmeyen Samsung, aynı anda yepyeni bir tasarım ve teknoloji ile üretilecek olan Galaxy Note Edge’nin de hayranlarıyla buluşmasını sağladı.

Galaxy Note 4’ün tasarım açısından Galaxy Alpha ile benzerlik taşıdığını söylemek mümkün. Farklılık olarak da standart Samsung tasarımlarından farklı olarak kenardaki metal çerçevelerden söz etmek mümkün. İlk olarak tanıtılan model olan Galaxy Note 4 için beyaz, siyah, açık kahve ve pembe renklerde seçenekler mevcut. Akıllı kalem olarak S Pen kullanılan modelin Note 3 modeline göre iki kat basınç hassasiyetine sahip olduğu ifade edilmekte.

Süper Amoled 5,7” ekranda 2560×1440 piksel çözünürlük elde edilen Note 4’ün kalınlığı 8,3 mm ve bu değer Note 3 ile neredeyse aynı. Ancak eskiye oranla 2,3 mm uzunluk ve 0,6 mm genişlik değerlerinde fazlalık olduğunu söylemek gerekir.

 

 

Note 4’ün yazılımında da bazı farklılıklar olduğu görülmekte. Üst üste ve aynı anda çalışabilen uygulamalar bu yeni yazılım ile ekran ikiye bölünerek de kullanılabilmekte. 16 MP kameraya ilave olarak 3,7 MP ön kamera da standart donanım olarak bu model ile birlikte sunuluyor.

32 GB dahili hafıza ve 3 GB RAM ile son derece hızlı denilebilecek olan yeni Galaxy Note 4, Android 4.4.4. KitKat işletim sistemine sahip olarak üretilecek. Ekim ayında tüketici ile buluşması planlansa da henüz fiyatına dair bir bilginin olmayışı kayda değer bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

Galaxy Note Edge
Galaxy Note Edge

Ancak Phablet adı verilen bu yeni modellerin içerisindeki asıl bomba ise Galaxy Note Edge olarak dikkati çekiyor. Telefonun sağ tarafında kıvrımı olan bir ekrana sahip olan bu yeni modelde kıvrımlı alan ana ekrandan bağımsız olarak işlev görmekte.

Üstü kapalı iken dahi bilgilendirme ve uygulama başlatma işlevlerini yerine getirebilen kavisli ekran son zamanların en önemli yeniliği olarak öne çıkıyor. İkinci bir bildirim alanı olarak çalışan bu bölüm sayesinde video izlerken bildirimleri almak mümkün olabiliyor. 5,6” ve 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip ekranı ilk modelden çok az küçük. Ayrıca Galaxy Note Edge, kalp ritmi ölçme ve parmak izi koruma gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.