GALAXY S5 MİNİ VE GALAXY S3 NEO KARŞILAŞTIRMASI

Galaxy S3 Neo ve S5 Mini

Samsung Galaxy S5 Mini ve Galaxy S3 Neo karşılaştırması son günlerin en popüler konularının başında geliyor. Çünkü Neo adı altında yenilenen ve piyasaya hızlı bir giriş yapan Galaxy S3 beklenenden daha yüksek bir başarı elde etmiş görünüyor.

4 inç ve üzeri bir ekran genişliğine sahip olan telefon edinmeyi düşünenler doğal olarak bu eski alternatifi yeniden gündeme alma ihtiyacı hissediyor. Gerçekten de biri birine oldukça yakın özellikte iki telefondan söz ediyor olduğumuzu biraz yakından bakınca siz de göreceksiniz.

Galaxy S3 Neo ve S5 Mini
Galaxy S3 Neo ve S5 Mini

Elbette son çıkan modellerden birisi olması nedeniyle Galaxy S5 Mini daha fazla tercih edilesi bir noktada olsa da Galaxy S3 Neo da hiç yabana atılacak bir telefon değil. İşlemci, hafıza, kamera, ekran büyüklüğü gibi asli unsurlarda son derece denk bir tablo göze çarpıyor. Küçük birkaç noktada ayrılsalar da en büyük fark maliyetleri arasında bulunuyor. Bu konuda S5 Mini, daha yeni bir model olmanın verdiği rahatlıkla etiketini daha yukarıda tutmayı başarıyor.

Kalp atış hızı sensörü, parmak izi okuyucusu gibi bazı detay fonksiyonlar haricinde temelde büyük bir farkın olmadığını ifade ederek basit bir karşılaştırma içeren tablomuza sözü bırakalım. Çok detaya girmeden ana hatlarıyla hazırladığımız Samsung Galaxy S5 Mini ve Galaxy S3 Neo karşılaştırması, bu iki model arasında en doğru seçimi yapmak için temel bilgileri içermektedir. Gerisi zevkinize ve bütçenize kalıyor, hadi bakalım kolay gelsin…

 

GALAXY S3 NEO GALAXY S5 MİNİ
Ekran 4.8″ HD Super AMOLED 4.5″ Super AMOLED
İşletim Sistemi Android 4.4.2 Kitkat Android 4.4 KitKat
Kamera 8 MP arka kamera, 1.9 MP ön kamera 8 MP arka kamera, 2.1 MP ön kamera
İşlemci 1.4 GHz, 4 Çekirdekli işlemci 1.4 GHz 4 Çekirdekli İşlemci
RAM 1.5 GB RAM 1.5 GB RAM
Hafıza 16 GB dahili bellek, 64 GB’a kadar artırılabilir 16 GB dahili bellek, 64 GB’a kadar artırılabilir
Batarya 2100 mAh Batarya 2100 mAh Batarya
Ağırlık 132 gr 120 gr
Boyut 136,6 x 70,7 x 8,6 mm 131.1 x 64.8 x 9.1mm

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.