GALAXY S5 MİNİ VE GALAXY S4 MİNİ KARŞILAŞTIRMASI

Galaxy S5 Mini ve S4 Mini

Samsung Galaxy S5 Mini ve Galaxy S4 Mini Karşılaştırması, Galaxy S5 Mini mi Galaxy S4 Mini mi, S5 Mini ile S4 mini arasındaki farklar

Galaxy S5 Mini ve S4 Mini
Galaxy S5 Mini ve S4 Mini

Samsung Galaxy S5 Mini ve Galaxy S4 Mini Karşılaştırması iki mini modelin kıyasıya rekabetinden başka bir şey değil. Gerçekten de Samsung neredeyse her modeli ile piyasada benzer savaşlar oluşturmakta ve karar vermekte zorlananların işini giderek zorlaştırmakta. Çok benzer telefonların bazısı benzer fiyatlara satılırken bazılarının arasında derin fiyat uçurumları oluşabilmekte.

Bu savaş bazen mini modeller arasında yaşandığı gibi kimi zaman da Galaxy S5 ve Galaxy S5 Mini Karşılaştırması başlıklı yazımızda görüleceği üzere ana model ile mini modeli arasında yaşanabilmektedir.

Ana model ile mini modelin rekabeti, benzerlik ve farklılık taşıdığı noktalar her zaman merak edilmiş ve karar verme süreçlerinin başrolünde yer almıştır. Bu duruma en iyi örnek olacak karşılaştırma yazımız olan Samsung Galaxy S4 ve Galaxy S4 Mini Karşılaştırması başlıklı yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

Samsung Galaxy S5 Mini ve Galaxy S4 Mini Karşılaştırması ve diğer tüm Samsung modellerinin karşılaştırmalarını yaparken yararlandığımız ve referans aldığımız ana kaynak SAMSUNG resmi web sayfası olmaktadır. Bu nedenle tablo olarak hazırladığımız ve beğeninize sunduğumuz karşılaştırmalar en doğru bilgiler ile hazırlanmış bulunmaktadır.

Bugün bile popüler olan ve hala aranan Galaxy S3 ve Galaxy S3 Mini Karşılaştırması başlıklı yazımız on binlerce kez okunmuş ve karar verme aşamalarında en doğru bilgi ile kıyas yapma imkânı sağlamıştır.

Samsung Galaxy S5 Mini ve Galaxy S4 Mini Karşılaştırması içeren bu yazımızın da aynı şekilde diğerleri gibi faydalı olmasını diliyoruz.

Galaxy S4 Mini ve Galaxy S5 Mini Karşılaştırması

  S5 MİNİ S4 MİNİ
Ekran 4.5″ Super AMOLED Ekran 4.3” qHD sAMOLED Ekran
İşletim Sistemi Android 4.4 KitKat İşletim Sistemi Android OS, v4.2. (Jelly Bean)
İşlemci 1.4 GHz Dört Çekirdekli İşlemci Dual-core 1.7 GHz Krait
Kamera 8 MP arka kamera, 2.1 MP ön kamera 8 MP AF w/LED Flash arka, 1.9 MP ön kamera
Ram 1.5 GB RAM 1.5 GB RAM
Hafıza 16 GB dahili bellek, 64 GB’a kadar artırılabilir 8/16GB(eMMC) microSD, 64GB a kadar arttırılabilir.
Batarya 2100 mAh Batarya 1900 mAh Batarya
Ağırlık 120 gr 107 gr
Boyut 131.1 x 64.8 x 9.1mm 124.6 x 61.3 x 8.94 mm; (3G DualSIM version : 108g)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.