GALAXY S5 PRİME VİDEOSU

Galaxy S5 Prime

Samsung Galaxy S5 çıktı çıkmasına ama teknoloji dünyası öylesine hızla bir açlık krizine giriyor ki hemen peşi sıra Galaxy S5 5 Prime beklentisi tavan yaptı. Her yerde Galaxy S5 Prime ne zaman çıkacak soruları sorulur oldu. Beklentileri güçlendiren en önemli unsur da TK Tech News tarafından yayınlanan Galaxy S5 Prime videosu oldu.

Galaxy S5 Prime
Galaxy S5 Prime

Galaxy S5 Prime ile ilgili en büyük beklenti plastik kasanın güçlendirilerek metal olarak piyasaya sunulacağına dair idi. Bu videolarda görüntülenen metal kapaklar ile bu iddiaların ne kadar gerçekçi olduğu gözler önüne serilmiş oldu.

Galaxy S5‘e göre daha pahalı olması beklenen S5 Prime modeli muhtemelen Haziran ayının ortalarında piyasaya çıkacak ama dağıtımının tüm dünyaya yapılıp yapılmayacağı tam bir muamma. Bir iddiaya göre QHD ekran taşıması beklenen telefon için Samsung‘un bu ekranın üretiminde yaşadığı sorun nedeniyle sınırlı sayıda olacağı ve bu nedenle sadece Asya’da satılması söz konusu. 5,2 inç ve 2560×1440 çözünürlüklü bir ekran beklentisi Samsung‘un bir başka Kore’li LG ile rekabette geride kalmama kaygısı olarak düşünülüyor.

SIM kilidi olmaksızın satış fiyatının 880 Dolar olması beklendiği dedikoduları Galaxy S5 Prime modelinin Türkiye’ye gelmesi halinde vergiler nedeniyle bunun çok daha üzerinde bir fiyat etiketine sahip olacağını gösteriyor. Dört çekirdekli 2,5 GHz Snapdragon 805 işlemci ile çıkması beklenen telefonun artan güç ihtiyacının ise 3000 mAh kapasiteli bir pil taşıyacağı tahmin ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.