GALAXY S7 VE GALAXY S7 EDGE TANITILDI

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Çıkış Tarihi Belli Oldu

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge
Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge

Samsung’un merakla beklenen yeni modelleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge tanıtıldı ve çıkış tarihi açıklandı. Samsung tarafından Barcelona’daki 2016 MWC (Mobile World Congress) kapsamında 21.02.2016 tarihinde saat 20:00 de yapılacağı duyurulan etkinlik büyük bir merak ve heyecana sahne oldu.

Duyurulan saatte hınca hınç dolu olan salonda gerçekleştirilen tanıtımda müzik eşliğinde sahneye getirilen devasa kutu, meraklı bakışların odağı olurken içinden Samsung’un Mobile bölümünden sorumlu Başkanı DJ Koh’un çıkması şaşkınlığın daha da artmasına yol açtı.

30 yıldır Samsung’da olduğundan söz eden Koh, ilk işinin Ar-Ge laboratuvarının geliştirilmesi olduğunu anlatarak konuşmasına devam etti. Yaklaşık beş dakikalık bir konuşmanın ardından izleyicilerden Gear VR gözlüklerini takmaları istendi ve 360 derecelik videonun izlenmesine geçildi. Önce gözlüklerle gösterilen cihazlar sonra konukların gözlükleri çıkarmasının ardından çıplak gözle tanıtıldı.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Teknik Özellikleri

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin özelliklerinin anlatılması ise nefeslerin tutulduğu anlar olarak kayıtlara geçti. Beyaz, Siyah ve Altın renk seçenekleri ile sunulacak telefonların kablosuz şarj özelliği taşıması ve kamera çıkıntısının %50 azaltılmış olması pek çok kişiyi sevindirecek gibi görünüyor. Ayrıca her iki modelin de önceki modellere oranla daha ergonomik olduğu da ifade edilen diğer özellikler arasında.

5.1 inç büyüklüğündeki Galaxy S7’ye mukabil Galaxy S7 Edge’nin 5.5. inç ekran büyüklüğüne sahip olduğu verilen bilgiler arasında en çok dikkat çekenler arasında sayılabilir. Ayrıca ilk kez duyurulan Always-on özelliği ile günde yüzlerce kez ekran açma zahmetinden kurtulacağınızı da müjdeleyebiliriz. Bu özelliği ile Samsung’un vatandaşı LG G5’te bulunan bir özelliği bünyesine dâhil ettiğini söylemek mümkün.

IP68 sertifikasına sahip olan Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge su geçirmezlik özelliği ile ününe ün katacak gibi görünüyor. Yakın geçmişinde MicroSD kart girişinden kaçınan Samsung’un bu iki yeni modele MicroSD kart girişi eklemesi ise tüketicinin zaferi olarak yorumlanıyor.

Galaxy S7, en büyük akıllı telefon diyaframına sahip olması ile fark yaratırken S6 modellerinden daha yüksek piksel değerine sahip olacak kameraları ile rakipsiz olma yolunda olduğunu iddia ediyor. Dual Pixel ve Motion Panorama teknolojileri ile donatılan telefonun kamera açısından gerçekten de iddialı olmakta haksız olmadığı söylenebilir.

Asıl büyük sürpriz ise Galaxy S7’nin performans verileri ile ortaya çıkıyor. Sıvı soğutma teknolojisi ile yeni bir çığır açan Samsung Galaxy S7, Galaxy S6’ya göre işlemci açısından %30.4 ve grafik işlemci açısından %63.9 oranında daha güçlü bir yapıya sahip. Galaxy S7’de 3.000 mAh gücünde batarya bulunurken Galaxy S7 Edge ise 3.600 mAh batarya kapasitesi ile donatılmış olacak.

Son olarak Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin çıkış tarihinin 11 Mart 2016 olacağını belirterek yazımızı noktalayalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.