GOOGLE’DAN ERTEM EĞİLMEZ SÜRPRİZİ

        
    
    Whatsapp'ta Paylaþ

Google‘dan 18 Şubat 1929 tarihinde doğan Ertem Eğilmez‘in 85. doğum yılı anısına Doodle sürprizi geldi. Hababam Sınıfı içerikli Doodle Türk Sinemasının duayen yönetmenine büyük bir vefa örneği teşkil etti.

Ertem Eğilmez Doodle

Ertem Eğilmez, kurmuş olduğu Arzu Film şirketi ile yapımcılık yapmışsa da, asıl ününü Hababam Sınıfı ile yakaladı. Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanını aynı isimle ve çok büyük bir başarı ile beyaz perdeye aktardı. Filmin başarılı olması üzerine Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı, Hababam Sınıfı Uyanıyor, Hababam Sınıfı Tatilde ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlarıyla dört devam filmine imza attı.

21 Eylül 1989 tarihinde kaybettiğimiz Ertem Eğilmez, başka filmlerinde de başarıyı yakalamış bir yönetmendir. Ülkenin sorunlarına mizahi bakışlar ve eleştiriler yönelttiği Namuslu, Banker Bilo, Erkek Güzeli Sefil Bilo, Şabanoğlu Şaban, Salak Milyoner ve Arabesk gibi filmleri her dönem için izleyici bulabilmektedir.

Google, Türk Halkının büyük beğenisine sahip filmlerin yönetmeni olan Ertem Eğilmez için hazırladığı Doodle ile büyük ustaya ve sevenlerine hoş bir sürpriz yapmış oldu.

One Comment

  1. büyükbaba, 500bin arama yapılmış ertem eğilmez için. bende gündüz ekledim bana düşen hisse payı kocaman bir sıfır oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.