Birand www.ucuzucuzenucuz.comÜzüldüm. Kelimenin tam anlamıyla üzüldüm Birand öldü haberini aldığımda. Hayatımda hiç görmediğim halde ölümüne üzüldüğüm ender kişilerden, Birand.

Gülümsemesi mi yoksa içten olduğuna inandığım tavırları mı bilmiyorum, bana sıcak gelen. Ama şunu biliyorum ki ekranlardaki yüzünü çok özleyeceğim.

O’nu herkes kayıp olarak nitelese de çeşitli gerekçelerle ailesi için elbette çok daha büyük bir kayıp. Ama arkasından üzülecek bu kadar çok insan biriktirmek de hiç kolay olmasa gerek.

Son dönemde sunduğu ve sıklıkla sevimli gafları ile hatırlanan haber bültenleri, onu yeterince tanımlamaz. Birand, asıl hazırladığı diğer programlarla Türkiye’nin sancılı dönemlerine tanıklık etmiştir. Hatta tanıklık etmekle kalmamış, o dönemleri gelecek nesillere en güzel şekilde aktarmanın simgesi olmuştur. Yaşadığı döneme bu kadar kalıcı bir imza atmak her faniye kısmet olmaz.

Programları aynı zamanda son derece verimli, son derece üretken bir okul oldu yıllarca. Adeta yaptığı iş için doğmuş gibi bir hali vardı. Rahle-i tedrisinden geçenler bugün Türkiye’nin en önemli habercileri arasında ilk sıradalar. Hangi televizyona hangi programa baksanız Birand okulundan bir habercinin imzası ile karşılaşırsınız.

Dün akşam saatlerinde her fani gibi bu dünyadaki ömrünü tamamladı. Her insan gibi kaçınılmaz olan ölüme yakalandı. Nur içinde yatsın diye dua etmekten başka bir şey yapabilmek mümkün değil.

Güle güle Birand. Nur içinde yat. Zeki ve muzip gülüşün, hafızalarımızın en mutena köşesinde kalacak yaşadığımız sürece.

Paylaşmak Güzeldir
Etiketler

Yazar
ZEİTGEİST 2012 İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR
2 Yorum
  1. ismail

    hasanım baba yorumları kontrol et arada reklam olanları kalıcı olarak sil,ucuzucuzenucuz.com sitesi
    ni bi çiçek gibi korumak lazım. saygılar

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması Ecce Plus | Tüm hakları © Felix Themes'e aittir.