GÜRPINAR SU ÜRÜNLERİ HALİ HİZMETE AÇILDI

Gürpınar Su Ürünleri Hali, yeni su ürünleri hali, İstanbul su ürünleri hali, Kumkapı balık hali taşındı, balık hali nerede, Gürpınar Su Ürünleri Haline nasıl gidilir.

İstanbul Gürpınar Su Ürünleri Hali devasa büyüklüğü ile hizmet vermeye başladı. Yıllar boyunca hizmet yeri olan Kumkapı’nın ihtiyaca cevap veremez olan durumu ve yeni Avrasya Tünel Projesi kapsamında değerlendirilecek olan yeri dolayısıyla taşınma zarureti doğan balık hali, artık daha ferah bir ortamda bulunuyor. 1 Eylül 2015 tarihinde açılan yeni balık avı sezonu öncesinde kısmen de olsa natamam bir vaziyette gerçekleşen taşınma işlemine dair sıkıntıların ve eksikliklerin bir an önce çözüme kavuşması herkesin ortak arzusu.

Gürpınar Su Ürünleri Hali
Gürpınar Su Ürünleri Hali

Yeni balık halinde nihai hedef olarak konulan elektronik müzayede sisteminin gerçekleşebilmesi adına eksikliklerin tamamlanması temel gereklilik olmaktadır. Elektronik satış ile tüm ürünlerin gerçek anlamda denetlenebilir ve izlenebilir bir noktaya taşınması umudu, gelecek nesillerin sağlıklı balık ve dolayısı ile sağlıklı hayvansal protein ihtiyacının en iyi şekilde karşılanması adına son derece önemlidir. Söz konusu hedefin gerçekleşebilmesi için var olan tüm engellerin kaldırılması, ilgili ilgisiz her birey ve kurumun öncelikli hedefi arasında olmalıdır.

Gürpınar Su Ürünleri Hali
Gürpınar Su Ürünleri Hali

Yeni hizmete açılan Gürpınar Su Ürünleri Hali’ne araçla gitmek isteyenler için Beylikdüzü’nden itibaren etkili bir tabela yönlendirmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış durumda. Hiç bilmeyenler bile D-100 (E-5) karayolundan itibaren bu yönlendirmeler ile tesise kolaylıkla ulaşabilir. Toplu taşıma konusunda henüz talebin de oluşmaması kaynaklı bir eksiklik olduğu düşünülebilir. Hali hazırda 76G ve 458 numaralı hatlar ile ulaşım sağlanabilirken sefer saatleri ve frekansı açısından halin çalıştığı saatlerin gözetildiği söylenemez.

Yeni Su Ürünleri Hali sadece toptan satış merkezi olarak tasarlanmamış ve perakende balık almak isteyenler ile balık yemek üzere yer arayanlar için de uygun mekânlar düşünülmüştür. Tesisin tam anlamıyla hizmet vermeye başlaması ile birlikte perakende balık satış ünitesi ile çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi planlanan sosyal alanlardaki lokantalar da açılmış olacaktır. Çevresinde geniş bir sosyal etki alanı oluşturması beklenen yeni Gürpınar Su Ürünleri Hali’nin Avrupa’daki benzerlerinden çok daha büyük ve kapsamlı bir plana sahip olduğunu da belirtmek gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.