GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Alışveriş için isterseniz klasik mecraları isterseniz interneti kullanın, dikkat edilmesi gereken birçok şeyi göz ardı etmeyin. Para kazanmak çok kolay olmamasına rağmen, o zorlukla kazanılmış parayı kolayca harcamak için öyle çok yol var ki. Bir bakmışsınız hiç de ihtiyacınız olmayan, olmasa da olacak şeyler, alışveriş sepetinizden çıkıp kafanıza kafanıza vuruyor. Artık çok geç. Olan oldu.
Bu nedenle çok geç olmadan alışveriş için kafa yormanızda fayda var. Öncelikle güvendiğiniz, güvenebileceğiniz bir yer seçin alışveriş için. Bu çarşıda bir dükkân olabilir, alışveriş merkezlerindeki bir mağaza veya market olabilir hatta son zamanların trendi internet siteleri olabilir. Güvenebileceğiniz bir yer olmalı öncelikle.
Durun, durun hepsi bu kadar değil tabii. Güvendiğiniz bir yerde de gereksizce para harcamış olabilirsiniz. Bunun için alışverişten önce bir plan, bir alışveriş listesi yapmanızda fayda var. Yoksa en ihtiyacınız olan şeyler dururken onların yerine ikinci, üçüncü öncelikli olanları hatta hiç de ihtiyacınız olmayan birçok şeyi almış olabilirsiniz.
Evet… Güvendiğiniz bir yerden bir alışveriş listesi ile alışveriş yapacaksınız. Hepsi bu kadar mı? Elbette değil. Ucuz olan her zaman gerçekte en ucuz olmayabilir. Yeterince fiyat, kalite kıyaslaması yaptınız mı? Bence bunu da ihmal etmeyin. Aynı kalitede ama fiyatları birbirinden farklı çok sayıda ürünü aynı yerde bile bulmanız mümkün. Bu durumda paranızın cebinizde, cüzdanınızda size daha uzun süre eşlik edebilmesi, onunla başka hayallerinizi de gerçekleştirebilmeniz için buna da çok dikkat etmeniz gerekecek.

Siz en iyisi güvendiğiniz yerlerden, ihtiyacınız olanları, yeterince mukayese ederek alın. Paranız daha çok işinize yarasın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.