ask_sevgi www.ucuzucuzenucuz.comSevgi, sevmek sözcükleri herkes için önemli herkes için vazgeçilmez. Seven de sevilen de mutluluğun sevgiden geçtiğini bilir. İnsan ruhu için vazgeçilmez bir ihtiyaçtır sevgi.

Doğduğumuz andan itibaren sevgiyle olan ilişkimiz belirler birçok şeyi hayatımızda. Azlığı veya çokluğu ile şekillenir karakterimizdeki birçok detay. Onunla ısınır onunla üşürüz hayatımızın çoğu evresinde.

Etrafımızı saran sevgi çemberi ne kadar sağlamsa o kadar sıkı tutunuruz hayata. Hep ararız bu yüzden sevgiyi. Sevmek için de ararız sevilmek için de.

Hayata başladığımız andan itibaren annemizle birlikte aşina oluruz sevgiye. Bütün yaşamımızda farkında olsak da olmasak da nirengi noktasını sevgi oluşturur çoğu davranışımızın.

Ama öyle bir nokta geliyor ki, çoğu durumda içine düştüğümüz ifrat/tefrit çıkmazı sevgi anlayışımıza da hakim olmaya başlıyor. Sevdiğimiz için dövüp sevdiğimiz için öldürür hale geliyoruz.

Tuttuğumuz takımı seviyor diğerlerinden nefret ediyoruz. Gençten biri radyo programına bağlanıp hayatında hiç görmediği program yapımcısına “… abiciğim ben seni çok seviyorum. Öyle böyle değil ama, ben seni gerçekten çok seviyorum” diyebiliyor.

Tuttuğu takıma yan bakacak olursa aynı kişiye pekala küfür de edebilecek bir sevgi. Geçirgenliği çok yüksek bir zarla ayrılmış iki hücrenin madde alışverişi gibi. Şartlandığı durumdan farklı bir şey söyleyeni kendine düşmanlık içinde olarak algılayıp daha evvel çok sevdiğini de söylese bir anda nefret eder hale gelebiliyor.

Sevmekle beğenmek birbirine karışıyor. Taraftar olmakla aşk iç içe geçiyor. Velhasılı marazi bir ilişki yokuş aşağı freni patlamış bir halde yuvarlanıp gidiyor.

Paylaşmak Güzeldir
Etiketler

Yazar
RED TİDE FOTO GALERİ ZEİTGEİST 2012
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması Ecce Plus | Tüm hakları © Felix Themes'e aittir.