HAZIR HTML KODLARI

Hazır HTML Kodları, hazır html site kodları, hazır kod

hazır html kodlarıHazır Html Kodları özellikle web konusunda daha az deneyimli olan kişiler için oldukça cazip olabilmektedir. Gerçekten de son derece güzel ve ilgi çekici görsel materyalleri çeşitli sitelerde bulmak ve kendi sitenize eklemek son derece kolay olmaktadır.

Çeşitli animasyonlar, saat, takvim, burç, günün sözü, haberler, döviz kuru, altın fiyatı, namaz vakitleri, tarihte bugün, puan durumu, kronometre gibi akla gelecek çok sayıda alanda ve konuda o kadar çok ve çeşitli kodlar var ki gerçekten de yeni başlayanların iştahının kabarmasını da normal karşılamak gerekir.

Fakat hazır html kodları konusunda o kadar da arzulu ve istekli olmamak gerekir. Bu kodların önemli bir bölümü başka sunucularda barındırılan çeşitli scriptler ve uygulamalar içerdiğinden sayfanıza eklediğinizde sayfanızın açılış hızını etkilemesi kaçınılmazdır. Bir internet sitesinin açılış ve sayfa yükleme hızı ziyaretçi açısından son derece önemlidir.

Geç açılan ve komutlara geç yanıt veren bir internet sitesinden siz de olsanız hızla uzaklaşır ve muhtemelen başka bir adreste yolunuza devam edersiniz. Bu nedenle ziyaretçileriniz görselliği zenginleştirilmiş olsa da çok sayıda kodla çalışan yavaş bir site yerine aradığına hızla ulaşabileceği rakibiniz olan bir siteyi tercih edecektir.

Başka sunucudan çağrılan dosyalar hızınızı etkilemekle kalmayıp aynı zamanda veri trafiğinizin artmasına ve hosting firmanızla trafik sorunları yaşamanıza da sebep olacaktır. Site trafiğinizin artışına paralel olarak ekstra paralar ödemek durumunda kalabilir veya limitinizi aştığınızda erişiminizin engellenmesi sorunu ile yüz yüze gelebilirsiniz.

Hazır html kodları ile siteyi doldurmak bu zararlarının yanında içerisinde barındırdıkları yapımcıları veya yayıncılarının linki ile de size kısmi bir zarar verebilir. Bu linkler aracılığıyla aslında referans olmayı istemeyeceğiniz bir siteye link vermiş ve ona referans sağlamış olursunuz. Bunun fazlalığı sizin Google nezdindeki itibarınızın da törpülenmesi ile neticelenecektir.

Gerçekten de bu şekildeki hazır html kodlarına dikkatle bakarsanız kodların arasında gömülü olarak linklerin olduğunu siz de fark edeceksiniz. Emeğe ve telif haklarına elbette saygılı olmak ve kodu yazanların hukukunu gözetmek gerekir. Ancak alışveriş esnasında her iki taraf açısından da koşullar açık ve yeterince anlaşılır olmalıdır.

Yukarıda anlatmaya çalıştığımız nedenler dolayısıyla sitenize hazır html kodları eklemeden önce buna ne kadar ihtiyacınız olduğunu, getirisini ve götürüsünü iyi analiz etmenizi tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.