Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7209046/public_html/wp-content/plugins/async-js-and-css/functions.php on line 172
HTML TASARIM - TABLOLAR
GENEL,  WORDPRESS VE HTML KODLARI

HTML TASARIM – TABLOLAR

HTML ile sayfa tasarımında en çok kullanılan yöntem tablolardır. Kullanılan kod yapısı sayesinde sayfanın bu kısmı gazete gibi iki sütuna ayrılmıştır. Bu yazıda da gördüğünüz gibi burada sol ve sağ tarafta iki sütun bulunmaktadır.Bu metin, sol taraftaki sütunda görüntülenmektedir. HTML dilinde <table> komutu ile bir sayfayı iki ayrı sütuna bölmek mümkündür.Tabloları kullanmanın asıl önemi border özelliği sıfır yapıldığında ortaya çıkar. Kenarlık kullanıcılar tarafından görülmez ama sayfa istediğiniz gibi iki sütun halinde görüntülenmektedir.

HTML www.ucuzucuzenucuz.comHizmette sınır yok… Nasıl oluyor da oluyor diyenler için açıklama hemen burada.

Aşağıdaki kodu bir metin editörüne yazıp tarayıcıda görüntüleyin. Siz de yukarıdaki gibi iki sütunlu bir yapı elde etmiş olacaksınız.

<html>
<tbody>

<table border=”0″ width=”100%” cellpadding=”7″>

<tr>

<td width=”50%” valign=”top”>
Bu metin sol taraftaki sütunda. Bu metin sol taraftaki sütunda. Bu metin sol taraftaki sütunda. Bu metin sol taraftaki sütunda. Bu metin sol taraftaki sütunda. Bu metin sol taraftaki sütunda. Bu metin sol taraftaki sütunda.
</td>

<td width=”50%” valign=”top”>
Bu metin de sağdaki sütunda. Bu metin de sağdaki sütunda. Bu metin de sağdaki sütunda. Bu metin de sağdaki sütunda. Bu metin de sağdaki sütunda. Bu metin de sağdaki sütunda. Bu metin de sağdaki sütunda. Bu metin de sağdaki sütunda.
</td>

</tr>
</table>

</tbody>
</html>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.