İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI-1

internetten para kazanma www.ucuzucuzenucuz.comÖzellikle ilave gelir beklentisi içinde olanlar için internetten para kazanma yolları arayışı son zamanların en sık karşılaşılan olgusu. Biz de bu yazı  ve sonra devam edecek bir seriyi bu konuya ayırdık, takip etmenizi öneriyoruz. Size en uygun olan yöntemi kullanarak internetten para kazanmanın hiç de zor olmadığını göreceksiniz.

İlk tavsiyemiz bir kişisel blog açmak üzerine olacak. Gündelik hayatınızı, zevklerinizi, hobilerinizi ve ilgi alanınızdaki konuları anlatacağınız bir kişisel blog sayfası, zaman içerisinde oldukça yüksek izlenme rakamlarına ulaşabilir ve hatırı sayılır bir reklam gelirine kavuşabilirsiniz. Özellikle ev hanımları zaten her gün yapmakta oldukları yemek işini görsel değeri yüksek fotoğraflarla zenginleştirerek şahane bir kişisel blog sayfasına dönüştürebilirler.

Sayfanızı öncelikle sosyal medyayı kullanarak takipçilerinize ulaştırabilir, beğenilerin artmasıyla birlikte her birinin kendi takipçileri vasıtasıyla çok geniş bir kitleye sesinizi duyurmuş olursunuz.

Blog sayfalarınıza takipçi kazandırmanın çok sayıda yöntemi var elbette. Sosyal medyanın dışında, diğer blog sayfalarının sahipleriyle iyi ilişkiler kurmak ve onların sayfalarında sizin sayfanıza yer vermesini sağlamak bu yöntemlerden en önemlisi olarak düşünülebilir. Bu şekilde başka sayfalarda gezinen insanlar da sizin sayfanızın varlığından haberdar olacak ve içlerinden bazılarının ilgisini çekecek bir konu, onun sizin sayfanızı ziyaret etmesini sağlayacaktır.

Burada bir konuyu hatırlatmakta yarar olabilir diye düşünüyorum. Link alışverişi yaptığınız siteleri seçerken içerikleri konusunda titiz davranmanız gerekir. Bazı içerikler bazı kişiler için rahatsız edici olabilir ve sitenizi ziyaret edecek kişinin doğrudan önünü kesebilir.

SEO (Search Engine Optimization) denilen ve arama motoru optimizasyonu olarak Türkçe’ye çevrilebilecek hususlara dikkat etmek, bir blog sayfasının Google aramalarında ilk sıralarda çıkarak daha fazla ziyaretçi sayısına ulaşmasını da beraberinde getirir. Bunu da bir blog oluştururken dikkat edilecekler listesine yazmakta sonsuz yarar var.

İnternetten para kazanma yolları konusunda söylenecek daha çok söz var elbette. Sonraki yazılarda bu konuya devam edeceğiz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.