İPHONE 6 SAFİR CAMLA GELİYOR

iPhone 6
iPhone 6
iPhone 6

iPhone 6 ne zaman çıkacak? iPhone 6’nın teknik özellikleri ve ekranı nasıl olacak? iPhone 6 kaç liradan satılacak? iPhone 6 ile ilgili merak edilen bir çok detay var. Burada bunlardan bazılarına cevap aramaya çalışacağız.

Apple sonbaharda piyasaya çıkacak yeni telefonu olan iPhone 6’da safir cam kullanacak. Daha önce iPhone 5’in home tuşu ve kamera lensinde safir kullanan firma, fiyatını arttırma pahasına iPhone 6’da safir cam kullanma konusunda iyiden iyiye kararlı görünüyor.

Bıçakla ve anahtarlıkla yapılan dayanıklılık testlerinden başarıyla geçen safir cam Gorilla Glass camlardan daha dayanıklı görünüyor. Eylül ayında tüketici ile buluşması planlanan yeni modelin tamamen robotlar ile üretileceği açıklandı. Bu amaçla 10 binden fazla robotun devreye alınacağından söz edilmekte.

Yeni telefondan en büyük beklenti ise incelik ve hafiflik olarak ön plana çıkıyor. 4.7″ ekran ve 32 GB’lık versiyon muhtemelen Türkiye’de 2700 lira gibi bir fiyatla satılacak olsa da kapasite 64 GB çıkınca fiyat 3 bin liranın üzerine çıkıyor.

Her yıl eylül ayında yeni modelini piyasaya süren Apple, bu yıl bir sürprize imza atarak Ağustos ayında iPhone 6’yı piyasaya sürecek diye iddia edenlerin sesi de oldukça gür çıkıyor. Ayrıca bir başka dedikodu da 4,7″ ekran ile piyasaya çıkacak telefonun 5.5″ veya 5.6 “lik bir üst versiyonunun da piyasaya sürüleceği üzerine yapılıyor.

A8 işlemcili ve dört çekirdekli olmasının yanı sıra yeni telefonun 10 MP’lik gelişmiş bir kameraya sahip olması muhtemel görünüyor. Ayrıca yeni kasanın da eskiye oranla biraz daha yuvarlak hatlı olacağını da son söz olarak ekleyelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.