İSTAVRİT

İstavrit

Sağlıklı yaşam için bol bol balık tavsiye edilir. Ben de bunun için sizlere, bugünlerde tezgahlarda kolaylıkla bulabileceğiniz, makul fiyatıyla pek çok kişi için ulaşılabilir durumda bulunan istavrit balığından söz edeceğim. Aslında sadece söz etmekle kalmayıp önereceğim.

istavrit www.ucuzucuzenucuz.comTürkiye’de avlanan balıklar içerisinde hamsinin ardından miktar olarak ikinci sırayı alır, istavrit. Özellikle Karadeniz ve Marmara’da avlananları daha makbul kabul edilir. Bolluğu, ulaşılabilirliği ve ekonomik olarak uygunluğu sayesinde geniş halk kitlelerine hitap etmektedir. Bu özellikleri ile denizlerimizin kuru fasulyesi yakıştırması yapılmaktadır.

Özellikle tavası tavsiye edilir. Keyfine ve alışkanlığına uygun olarak herkes farklı usullerle pişirse de en uygun pişirme yöntemine dair genel kanı tava yapılması yönündedir. Temizlenip yıkandıktan sonra suyu iyice süzülmüş istavritleri unlayıp bol yağda kızartmak mümkün olduğu gibi, hamsi tavası olarak satılan kapaklı tavalarda çok az yağ ile pişirmek de mümkündür.

Fiyat lezzet ilişkisinin en yanıltıcı olduğu ürünlerin başında gelir balık. Ucuzluk pahalılık tamamiyle arz kaynaklı bir oluşum olarak karşımıza çıkar Bol olduğu mevsimde en ucuzdur aynı zamanda.

istavrit tava www.ucuzucuzenucuz.comİstavrit, bu günlerde diğer balıklara göre uygun olan fiyatı ve lezzet skalasında tüketim için uygun mevsimde bulunması nedeniyle balıkseverlere göz kırpıyor.

Nasıl pişirdiğinizin bir önemi yok, siz nasıl seviyorsanız öyle pişirin. Elbette buna diyecek lafımız olamaz. Ancak balık sezonunun sonuna yaklaştığımız bugünlerde hem ekonomik hem de lezzetli olan istavrit yemenin bir yolunu bulun. Bizden söylemesi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.