KUMKAPI BALIK HALİ TAŞINIYOR

İstanbul’da balık alışverişinin kalbinin attığı yer olan Kumkapı balık hali taşınıyor. Yenikapı ve civarı, İstanbul’da ulaşımın önemli bir kavşak noktası haline geldi. Deniz otobüsü, Marmaray, Metro derken Marmaray’ın hemen güneyine lastik tekerlekli araçlar için yapılmakta olan yeni boğaz geçiş projesi de tamamlanmak için gün sayıyor.

Kumkapı Balık Hali
Kumkapı Su Ürünleri Hali

Bu projelerin birer birer hayata geçmesi ile birlikte çehresi değişen bölgede, bu taşınma sonucunda hem projelere gerekli olan alanı kazanmak mümkün olacak hem de şehrin merkezi bir noktasında kalan Kumkapı Su Ürünleri Hali‘nin ihtiyaca cevap vermekten uzak yapısına çözüm bulunacak.

Yeni Balık Hali Proje
Yeni Balık Hali Projesi (Temsili)

Beylikdüzü İlçesi Gürpınar Mevkiinde yapılacak olan yeni Su Ürünleri Hali için deniz dolgu ve üst yapı ihaleleri 14 Kasım 2013 tarihinde yapıldı. 15 Temmuz 2014 tarihinde açılması planlan halin hedeflenen sürede yetiştirilmesi amacıyla bölgede hummalı bir faaliyetdevam ediyor.

Yeni Balık Hali İnşaat1 (2)
Yeni balık hali inşaatı

Yeni Su Ürünleri Halinde, liman, mendirek, çekek yerleri ile balıkçı teknelerinin her türlü ikmal ihtiyaçlarının karşılanabileceği tesislerin bulunması hedefleniyor. Projede ayrıca camiden otele, sosyal tesislerden lokantalara her türlü ihtiyaca cevap verecek unsurlar bulunmakta.

Yeni Balık Hali İnşaat1 (1)
Yeni balık hali inşaatı

Avrupa’nın da sayılı su ürünleri toptan satış yerlerinden birisi olması hedeflenen projenin gerçekleşmesi ile birlikte İstanbul, elektronik ortamda müzayede gerçekleştirilebilen, ihracat yapılabilecek niteliklere sahip modern bir tesise kavuşmuş olacak.

Ayrıca bu modern tesisin faaliyete geçmesi ile birlikte, gerekli olan tüm teknik ve hijyenik koşulların sağlanması, mevcut halde kısıtlı koşullarda yürütülmeye çalışılan her türlü faaliyetin çok daha sağlıklı ve işlevsel bir yapıya kavuşması beklenmektedir.

BURAYI tıklamanız halinde konu ile ilgili İBBTube’nin video haberine ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.