MANCHESTER GALİBİYETİ BİR ZAFER Mİ?

Manchester galibiyeti bir zafer mi? Tek başına bu soru bile aslında Galatasaray için bir büyüklük ifadesi haline geliyor. Manchester United, asıl takımından çok sayıda eksikle gelmiş İstanbul’a ve Galatasaray böyle bir pası anında gole çevirmeliymiş. Sonuca bakarsanız çevirdi de.

Peki, kazın ayağı öyle miydi derseniz aslında değil tabii ki. ManU, kadrosunda yer alan 11 futbolcu ile çıktı sahaya. Yedek denilenleri bizden herhangi bir takım transfer etmeye kalksa yer yerinden oynar. Hoş, yedek denilenlerin bile bazısının 40-50 milyon pound olan fiyatına bakınca asparagas haber yapanlar bile yeltenmiyor böyle bir şeye.
Gerçi Galatasaray o maçı kaybetmişti ama ilk maç, Manchester’lilerin bile kabul ettiği verilmeyen penaltı ve Galatasaray’ın şahane oyunu ile anılmıyor mu hala? Her ne kadar maç öncesi sürpriz addedilse dahi, maçı Galatasaray kazanmış olsa oynanan oyuna bakınca bu galibiyet sürpriz olmayacaktı.
Bu durumda Galatasaray’ın Manchester United galibiyeti hiç de hafife alınacak bir şey değil. Hatta ortalıkta dolaşan ve bunca hafife alan söz nedeniyle maç, olduğundan bile zor bir hale geldi. Bir de böylesi durumlarda tarih sadece skorları yazıyor. Kadrolardan söz edilmiyor yıllar sonra.
Sonuç olarak Galatasaray kötü başladığı, oyun olarak hiç de hak etmeden kötü başladığı bir Şampiyonlar Ligi serüveninde son maça, son haftaya tüm ipler kendi elinde olarak giriyor ve bu durum ne olursa olsun hafife alınmamalı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.