MARDUK GERÇEKTEN GELİYOR MU?

Marduk gerçekten geliyor mu?

Evet, kolayca tahmin edebileceğiniz gibi ve hatta girizgâhtan da anlaşılacağı üzere bu yazının da konusu 21 Aralık 2012.

Birçok uygarlığın beşiği Mezopotamya tanrılarından birisi Marduk. Nam-ı diğer Nibiru. Bu coğrafyadan günümüze ulaşan birçok yazıtta Marduk Efsanesine rastlamak mümkün.

En son Milattan Önce 1649 yılında dünyanın yakınından geçmiş ve oluşturduğu deprem, sel, fırtına ve volkanik patlamalarla nice uygarlığın tarihteki yerini almasına neden olmuş bir sabıkalıdan söz ediyoruz bu arada, hatırlatırız. İnanışa göre her 3661 yılda bir güneşin yörüngesine dâhil olarak dünyaya yakınlaşan Marduk, yaşattığı felaketlerle dünyamızın belalısı. Hem de ne belalar… Depremler mi ararsınız bunların arasında, seller, kasırgalar mı? Ne ararsanız hepsi mevcut. Bunları nasıl becerdiği de oluşturduğu manyetik alan ile açıklanmaya çalışılıyor.

Marduk gerçekten geliyor mu, demiştik yazının başında. NASA’ya sorarsanız ve elbette bilime, yok öyle gelen giden, meraklanmayın. Ama bilimi veya NASA’yı dinleyen kim? Milyonlarca insan gözü yollarda kalmış bir şekilde Marduk’u bekliyor. Canhıraş bir hazırlıkla 21 Aralık 2012 günü olup biteceklere hazırlanıyor.

Felaket beklentisi bundan tam 28 yıl önceye dayanıyor aslında, yeni değil anlayacağınız. O günlerde ABD’nin California eyaletinde konuşlu bulunan IRAS uydusu anlaşılamayan bir şey görüntüler. Önceleri ne olduğuna karar verilemeyen bu cismin bir galaksi olduğu anlaşıldı anlaşılmasına ama o zamana kadar geçen süre içinde olanlar olmuştu bile. Amerikan basını sayesinde cisim bir gezegen olarak halka tanıştırıldı ve felaket senaryoları yazmaya meyyal kişi ve grupların harekete geçmesi için en iyi ortam, en güzel fırsat yaratılmış oldu. Yazılan kıyamet senaryolarına göre 21 Aralık 2012 tarihinde Marduk, 3661 yıllık döngüsünü tamamlayacak ancak bu kez dünyaya kafadan dalarak beklenen sonu getirecek ve insanlığın tüm izleri silinecek.

Yaşamla henüz yoğun bir dargınlığım olmadığından olsa gerek tabi ki ben NASA’nın haklı olmasından yanayım ve bunu umuyorum. Yok, eğer NASA haklı değilse bana müsaade… Ben yazıya bir son verip işe güce bakayım bu durumda. E zaman az ve yapılacak çok şey var doğal olarak…

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.