MART AYINDA HANGİ BALIK YENİR

Mart ayında hangi balık yenir diye merak edenler için hemen söyleyelim alternatifler giderek azalıyor. Havaların ısınması ile birlikte hem avlanan balıklar giderek azalmakta hem de bir çok balık için bahar ayları üreme veya üremeye hazırlık dönemleri olmaktadır. Bu da lezzet kayıplarına yol açmaktadır.

Mart ayında yenecek balıklar listesinin başına kalkan balığını yazmak gerekir. Kalkan bu ayda en lezzetli olduğu zamanlarındadır. Özellikle ızgarası ve genel olarak alışkanlığımız olduğu üzere tavası yapılabilir.

Levrek
Levrek (Dicentrarchus labrax)

Levrek ve açık denizden avlandığından emin olunan kefal balığı da oldukça lezzetlidir. Çipura, bu ayda ızgara yapmak için nefis bir kıvamdadır.

Lüfer, artık yağını kaybetmeye başlamış olsa da hala denenebilir bir seçenek olarak duruyor. Palamut yağını kaybetmiştir. Yine de ben palamut istiyorum diyorsanız ızgarayı düşünmeyin. Tava hatta daha da güzeli bol sebzeli başka pişirme yöntemleri deneyin.

Balık pişirme yöntemlerinden söz edilen ve bu konuda oldukça yararlanacağınızı düşündüğümüz yazıya ulaşmak için BURAYI tıklayabilirsiniz.

Herkese hitap etmeyebilir ama gümüş ve izmarit bu ayda oldukça lezzetlidir.

İstavrit yılın bir çok ayında oldukça iyi bir alternatiftir. Biz tavsiye etmekten bıkmıyoruz. Siz nasıl bakarsınız artık karar size ait.

Mart ayında hangi balık yenir sorusunun cevabını tatlı suda arıyorsanız yayın balığı, tatlısu levreği ve kaya balığını düşünebilirsiniz.

Sağlıklı yaşamak ve sağlıklı yaşlanmak için bol bol balık tüketmenizi tavsiye ederiz. Şimdiden afiyet olsun.

Foto: www.fishbase.org

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.