NOKIA E5-00

Size Nokia E5-00 telefonun fiyatı ile ilgili küçük bir karşılaştırmadan söz edeceğim. Benim de kullandığım bu telefon piyasadaki akıllı telefonlardan birisi. Ben de kullanıyorum demiştim, genel olarak memnunum ancak çok da yaygın olarak kullanıldığına tanıklık etmedim. Aslında telefonun performansı özellikle kamerası gayet iyi ve bu düzeydeki bir telefondan beklentiyi fazlasıyla karşılıyor.

Telefon, Teknosa’da 499 lira, Hepsiburada.com’da 429 lira ve Genpa’da 449 liralık fiyatıyla karşımıza çıkıyor. Ucuz olanı ararken daha ucuzunu da bulunca burada ifade etmek gerek diye düşündüm. Araştırmaya biraz daha devam edince daha ucuza da alınabileceğini gördüm. Binbircesit.com’da 408 lira, teknolojiankara.com’da 396 liralık fiyatıyla bizi şaşırtıyor. Her yerde stokta mevcut değil ama yine de verilen fiyatlar bunlar.

Böylece 100 lirayı da aşan bir fark oluşuyor aynı telefonun en yüksek ve en düşük fiyatı arasında. Bu kadar fark açıklanabilir bir fark mıdır bilemiyorum ama sanırım açıklama yapması gerekenlerin mantıklı bir gerekçeleri mutlaka vardır.

Siz siz olun ne alırsanız alın öncelikle küçük bir araştırma yapmanızda her zaman fayda olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Yüz lirayı aşan bir miktar veya oransal olarak ifade etmek gerekirse %20-25’lik bir fark sanırım hiç kimse için küçümsenecek bir fark değildir. Alışveriş yaparken dikkatli olmakta büyük yarar var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.