OCAK AYINDA HANGİ BALIK YENİR

Torik www.ucuzucuzenucuz.com
Torik

Bu ayda hangi balık yenir sorusunun en kolay cevaplanacağı ay ocak ayıdır desek yanlış olmaz. Birkaç özel tür hariç tezgahta göreceğiniz neredeyse her balık, ocak ayında ortalamanın üzerinde bir lezzete sahiptir.

Bunları söyleyerek işin kolayına kaçtığımızı düşünmeyin hemen… Elbette sizler için işinize yarayacağını düşündüğümüz önerilerimiz var. Gelin lafı hiç uzatmadan konuya girelim.

Alabalık www.ucuzucuzenucuz.com
Alabalık

İyiden iyiye kulağına kar suyu kaçmış bulunan hamsi, listenin ilk sırasında olmayı hak ediyor. Biz hamsinin yanına hemen istavriti de ekliyoruz. Denizlerin kuru fasulyesi olarak adlandırılan istavrit, ocak ayında oldukça lezzetlidir.

Bir başka önerimiz mercan balığı olacak. Mercan, özellikle Ege ve Akdeniz’de oldukça iyi bir seçenek olarak öne çıkar.

Açık denizden avlandığını bilmek koşuluyla kefal balığı da bizim öneri listemize dahil edebileceğimiz balıklardan birisi olabilir.

Palamut zamanı geçti elbette ama meraklısına artık torik zamanıdır diyebiliriz. Gerçekten de torik artık iyice yağlandı ve lezzetli hale geldi. Dilerseniz hemen tüketir dilerseniz nefis bir lakerda yapabilirsiniz. Yalnız torik alırken balığı iyi tanımıyorsanız bildiğiniz bir yerden almanızı tavsiye ederiz. Zira tombik ve benzeri başka balıklar torik adı altında satılabiliyor.

Yayın Balığı www.ucuzucuzenucuz.com
Yayın Balığı

Ocak ayında fiyatını dert etmezseniz kalkan balığı da nefis bir kıvamda olacaktır. Kalkanı ister tavada isterseniz ızgarada yapın, her durumda lezzetli bir seçenek olduğunu gösterir.

Tatlı su balıklarını sevenlere veya bu balıklara daha kolay ulaşabilir durumda olanlara da tavsiyelerimiz var. Ocak ayında yayın balığı tam kıvamındadır. Çirkin görüntüsüne sakın aldanmayın tadı ile bu açığı fazlasıyla kapatır.

Ayrıca alabalık da iyi bir alternatif olarak düşünülebilir.

Dileriz ki ocak ayında hangi balık yenir sorusuna cevap verebilmişizdir.

Lezzetle ve afiyetle bol bol balık bol bol sağlık diliyoruz.

2 yorum

    • İlginize ve dikkatinize teşekkürler. Ancak kefal tatlıdan tuzluya kirliden temize çok değişik su parametrelerine dayanıklıdır ve hayatının farklı evrelerinde farklı ortamlarda bulunur. Kirliliğe de dayanıklı olması nedeniyle kirli ortamlarda bolca avlanır ancak açık denizde avlananları gaz kokmaz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.