PAGERANK NEDİR

pagerank www.ucuzucuzenucuz.comPagerank nedir diye merak ediyorsanız okumaya devam edin. Google site sıralamalarını yaparken bir algoritma kullanır. Kullandığı bu algoritmanın sonucunda her siteye 0 ile 10 arasında bir değer verir. Bu değer PageRank olarak adlandırılır.

Sitede yer alan özgün içerik, siteden verilen bağlantılara, bağlantı verilen sayfaların kalitesine ve bilinen/bilinmeyen bir çok başka kritere göre belirlenir.

PageRank değeri neticesinde sitenizin arama sonuçlarında sıralanması ve Google tarayıcısı tarafından sitenizin taranma sıklığı belirlenmiş olur.

Site sıralamasını belirleyen tek etken PageRank değildir. Sıralamayı oluşturan Google algoritmasının tam olarak bilinmesi mümkün değildir. Aksi halde bu algoritmaya uygun hazırlanacak içeriklerle her aramada ilk sırada çıkmak mümkün olur ve arama motorunun güvenilirliği de ayaklar altına alınmış olur.

Site sıralaması “alakalılık” ve “önemlilik” değerleri ile birlikte değerlendirilen bir çok başka sistemle birlikte belirlendiği varsayılmaktadır.

Google tarafından PageRank değerleri günlük olarak güncellenmekte ise de bizlere yansıyan değerler çoğunlukla üçer aylık periyotlarla yayınlanmaktadır.

Arama sonuçlarında daha iyi yerlere gelmek için Google algoritmalarının önemsediği varsayılan bir çok parametre için SEO teknikleri uygulanmaktadır.

Sonuç olarak PageRank çok önemli olmakla birlikte tek başına her şey demek değildir. Özgün içerik ve doğru bağlantılarla yapılan iyi bir internet yayıncılığını Google da görmezden gelmeyecektir.

1 yorum

  1. büyükbaba, googleyi anlamaya çalışmak bile hata bence, benim bi arkadaşın dandik bi sitesi var sadece çapraz link amaçlı kullandığı. içindede pek bişi yok. AGAbe pagerank4 olmuş kendi bile şaşırmış kalmış. ilgilendiği sitede sıfırmış hehe

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.