SAMSUNG GALAXY S4 MİNİ GELİYOR

Galaxy S4 Mini www.ucuzucuzenucuz.comSamsung nihayet beklenen adımı atıyor ve Galaxy S3 Mini’den sonra Galaxy S4 Mini‘yi teknoloji dünyasının hizmetine sunuyor.

Samsung, Galaxy S3 Min’yi S3’ten aylar sonra tanıtmış olsa da Galaxy S4‘ten sonra bu kez hızlı davranıp Mayıs ayında Galaxy S4 Mini tanıtımını gerçekleştirdi ve ürünü de muhtemelen Temmuz ortasında Avrupa ve Amerika’da piyasaya sunacak.

Ve şunu hemen söylemek gerekir ki Galaxy S4 Mini, S3 Mini’de olduğu gibi “ucuz” bir telefon hissi uyandırmıyor ilk izlenim olarak.

Galaxy S4‘ün sol yanında ses düğmesi, sağ yanında ise açma-kapama / kilit düğmesi yer alıyor. Üst kenarda kulaklık girişi ve alt kenarda ise micro SD girişine yer verilmiş. Ekranın hemen altında, artık klasik hale gelen Galaxy düğmeleri var: Ortada fiziksel “home” tuşu, sağda ve solda dokunmatik “geri” ve “menü” tuşları…

Arka kısımda, LED flaşlı 8 MP kamera bulunuyor. Kamera HDR ve panorama gibi çekim modlarına sahip ve Full HD video çekebiliyor. Ön kamera ise, 1.9 MP çözünürlük sunuyor.

Samsung Galaxy S4 Mini, 4.3 inç’lik, 960 x 540 piksel çözünürlükte bir Super AMOLED ekrana sahip. Ekranın sunduğu görüntü kalitesi diğer tüm Super AMOLED modellerde olduğu gibi mükemmel.

Telefonda 1.7 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci bulunuyor ve bu işlemci 1.5 GB RAM ile destekleniyor. Bu değerler S4’ten daha düşük bir performans gibi görünse de kullanıcıya yansımasının olumsuz olacağını biz düşünmüyoruz.

Galaxy S4 Mini, kullanıcılara 8 GB dahili depolama alanı sunuyor ve bu alanın sadece 5 GB’lık kısmı kullanılabilir olarak geliyor. Tabii ki, micro SD kart girişi sayesinde depolama alanını artırmak mümkün.

Galaxy S4 Mini‘nin piyasaya çıktıktan sonra ne kadar başarılı olacağı, biraz da Samsung‘un belirleyeceği fiyat politikasına bağlı. Fiyat makul tutulursa bu model de piyasada çok iş yapacak gibi görünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.