SİTENİZE KİMLER BAĞLANTI VERMİŞ?

Siteye bağlantı

Bir web sayfasına verilen bağlantıların sayısı ve niteliği özellikle SEO açısından son derece önemlidir. Sitenizden söz edilmesi, kişisel tatmin açısından, yaptığınız işin belli bir seviyede kabul görmesi açısından da önemlidir elbette. Ama mesele artık “SEO sen bizim her şeyimizsin” kıvamına geldiği için bu açıdan bakmak daha mantıklı olur.

Sitenize kimler bağlantı vermiş, bunu merak ediyorsunuz ve nerede bulacağınızı biz biliyoruz. Bu işin ilk adımlarını atanların yolunu aydınlatmak üzere sitenize verilen bağlantıları görmeniz için bir ışık tutacağız. Sitenize verilen bağlantılar ve en çok bağlantı verilen yazılar ile ilgili merak ettikleriniz için Google Web Yöneticisi Araçları sizi bekliyor.

Öncelikle Google Web Yöneticisi Araçları için bir hesap oluşturup yönergeleri tamamlayıp sitenizi ekleyin. Bunun ardından Site Kontrol Paneli üzerindeki Arama Trafiği başlığı altında yer alan Sitenize Bağlantılar linkini tıklayın.

Bu linki tıkladığınızda ekranda sitenize en çok bağlantı veren siteler ile en çok bağlantı verilen içeriğiniz ile ilgili bilgiler yer aldığını göreceksiniz.

Bağlantı verilen içerik

İlk 5 başlık ön planda yer alarak görünür olsa da altındaki “diğer” yazan linki tıkladığınızda sonraki bağlantıları da görmeniz mümkün olacak.

Google Web Yöneticisi Araçlarına sitenizi eklemek için WordPress, Joomla, Blogger veya başka hangi altyapıyı kullanıyor olursanız olun bir engel yok.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.