SNEİJDER’DE MUTLU(!) SON

Wesley Sneijder www.ucuzucuzenucuz.comYılan hikayesine dönen transfer nihayet açıklandı. Wesley Sneijder Galatasaray’da. Gelirken yaşananları unutturan bir dönem geçirmesi sanırım tüm Galatasaraylıların dileğidir.

Takıma yararlı olacak mı, kadro yapısına uygun mu, yabancı sayısında sınırlama kapıdayken yapılan yeni bir yabancı transferi akılcı mı, alacağı ücret takım içi dengeleri nasıl etkileyecek, toplam maliyetine Galatasaray nasıl katlanacak gibi soruların kulüp içerisinde kafa yorucuları zaten mevcut. Hiç üstüme vazife değilken bunlarla uğraşıp eksik bilgimle ahkam kesmek en hafif tabiriyle hariçten gazel okumak olur ki, bunu yapacak değilim.

Ortalama Türk futbol seyircisine daha güzel maçlar izletecek, takımlarımızın Avrupa arenasında söz sahibi olmasına katkı sağlayacak, benzer kalitedeki futbolcuların Türkiye’ye transferine olumlu etki yapacak olması beni asıl ilgilendiren konular. Futbolda dünyada söz sahibi bir ülkenin as futbolcusunun takımlarımızdan birinde, Galatasaray’da oynuyor olması sanırım her futbol seyircisinin dikkatini bu yöne çeker.

Kariyerinin sonunda olmayan, Avrupa’nın ve hatta dünyanın önde gelen oyuncularından birinin Türkiye’yi ve Galatasaray’ı tercih etmiş olmasını önemsiyorum. İyi futbol ancak iyi futbolcularla oynanır önermesine de yürekten katılıyorum. Herhangi bir yabancı yerine kaliteli yabancıların gelmesi Türk futboluna her anlamda katkı sağlayacaktır.

Galatasaray ile Sneijder arasında bir doku uyuşmazlığı olmadığı sürece Fatih Terim’in elindeki bu malzemeden ortaya iyi bir yemek çıkarabilecek ustalıkta olduğu konusunda pek de ihtilaf olmasa gerek.

Gerek tribünlerden gerekse ekranlardan Galatasaray ve futbol izleyicisinin keyif almasına vesile olması dileklerimle…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.