TELEFONUM KAYBOLDU NASIL BULURUM

Telefonum kayboldu, telefonumu nasıl bulurum, telefonuma nasıl ulaşırım, cep telefonumdaki bilgilerim ne olacak…

Telefonum Kayboldu
Telefonum Kayboldu

Telefonum kayboldu diye derde düşenler bu yazıyı okumakla belki bir ihtimal sorunlarına çözüm bulma şansına sahip olabilir.

Kaybolan, unutulan telefonlar hep sorun olmuştu ama normal telefonlar akıllı telefonlara evrildiğinden bu yana sorun tam bir kâbus halini aldı. Nasıl almasın ki, her türlü kişisel bilgilerin depolandığı, banka ve kredi kartı bilgilerinin de içerisinde yer aldığı akıllı telefonları kaybetmek ciddi bir kâbusun ta kendisi haline geliverdi.

Yüzlerce hatta binlerce mail, mail adresleri, telefon listesi, fotoğraf ve videolar, tüm sosyal medya hesapları, üstelik tamamının şifresiz, açık hali cep telefonlarında mevcut. Elimizde iken belki tehlikenin farkında değiliz ama tüm bu bilgilerin başka bir kişinin elinde olmasını hayal edebiliyor musunuz?

Hayal edilir edilmesine de sakin kalınabilir mi orası biraz meçhul. Çünkü artık cep telefonları biraz fazla akıllandı ve bize ait o kadar çok bilgiyi bir arada barındırıyor ki bunun tam bir muhasebesini biz bile yapmakta zorlanabiliriz. Maalesef çoğu zaman bütün bunların bir arada orta yerde durduğunun farkında bile değiliz.

Telefonu bir yere unutmaya görün, hemen daha o anda bu uzun liste gözünüzde canlanmaya başlayacak. Kişi listenizden resimlerinize varan bir mahremiyet yelpazesinde gezinirken, sosyal medya hesaplarınız ve banka hesap bilgilerine sıra gelince ürpermemek elde olmayacak muhtemelen.

Samsung Mobil Cihazımı Bul Hizmeti

Samsung tüm bu sıkıntılara ilaç olacak bir hizmeti kullanıcılarına sunuyor. Eğer siz de bir Samsung kullanıcısı iseniz BURADAN ilgili sayfaya ulaşabilir ve hemen cep telefonunuzdaki bilgileri uzaktan erişimle silme şansına sahip olabilirsiniz.

Uygulama sayesinde kullanıcılar cep telefonlarına uzaktan erişim sağlayabilmekte, bu şekilde cihazın kendisini veya ekranını kilitleyebilmekte, dilerse tüm bilgilerinin silinmesini sağlayarak kötü amaçlarla kullanılmasının önüne geçme imkânı elde edebilmektedir.

Find my mobile veya mobil cihazımı bul olarak adlandırılan bu hizmet sayesinde Samsung müşteri memnuniyeti alanında ileri bir adım daha atmış görünüyor. Gerçekten de bu uygulama müşteri memnuniyetinden çok daha fazlasını içeren bir yapıya sahip. Zira kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlanması noktasında atılan her adım, oldukça olumlu geri dönüşlerin elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

iPhone’umu, iPad’imi, iPod Touch’ımı veya Mac’imi Bul Hizmeti

Benzer bir işlevden Apple ürünlerini kullananların da yararlanabileceğini söylemek mümkün. BURAYA tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilir ve kayıp Apple ürününüzü bulma konusunda destek alabilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

51 yorum “TELEFONUM KAYBOLDU NASIL BULURUM”