TWENTY FOURTEEN TEMASINDA YAPILANDIRILMIŞ VERİ SORUNU

WP www.ucuzucuzenucuz.comWordPress kullanarak bir web sitesi yayınlıyorsanız temalarla da haşır neşir olmanız kaçınılmaz. Bunun sonucu olarak da bir çok tema için olumlu veya olumsuz bir fikre de sahip oluyorsunuz. Bu yazıda sizlerle WordPress Twenty Fourteen temasında yapılandırılmış veri sorunu ile ilgili tecrübelerimi paylaşacağım.

Twenty Fourteen, en yeni temalardan bir tanesi ve aslında bir çok açıdan oldukça kullanışlı ve iyi bir dizayn ile şık bir görünüm elde etmek mümkün. Ama bu durum bazı sorunların yaşandığı gerçeğini maalesef ortadan kaldırmıyor.

Hemen bir örnek vermek gerekirse, temanın renklerinde değişiklik yapabilmek için Fourteen Colors isimli eklentiyi indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Belki zararsız bir durum olabilir. Ama WordPress eklentisi dendiğinde birkaç adım geri duranlar olduğunu da unutmamak gerekir.

Burada asıl anlatmak istediğim ve yazının başlığını da oluşturan konu ise çok daha farklı. Twenty Fourteen temasını kullanıyorsanız Google web yöneticisi araçlarında “arama görünümü” başlığı altında yer alan yapılandırılmış veri sekmesini tıkladığınızda karşınıza ciddi bir sorun çıkıyor.

cats
Webmasterstools yapılandırılmış veri hataları

Neredeyse tüm ögelerin hatalı olduğuna dair şu şekilde bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz. Hata: Missing required field “updated”

Bu konudaki deneyimsizliğime hatta tamamen cehaletime de verebilirsiniz ama bu sorunu gideremedim. Çok çeşitli yerlerde araştırmama, bir çok öneriyi denememe rağmen hatalı öge sayısı sürekli artmaya devam etti. Ve en sonunda çareyi temayı değiştirmekte buldum.

Twenty Fourteen temasında yapılandırılmış veri sorunu yaşayıp çözme maharetini gösteren varsa buradan bunu paylaşabilir. Böylelikle konu ile ilgilenen bir çok kişi gibi ben de bugüne dek çözemediğim bu sorunun çözüm yolunu öğrenmiş olurum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.