WHATSAPP SATILIYOR

WhatsApp www.ucuzucuzenucuz.comMobil mesajlaşma platformu WhatsApp satılıyor. BlackBeryy’nin geçtiğimiz yıllarda gençler arasında popüler olmasının nedeni olan mobil ağ üzerinden mesajlaşmaya olanak sağlayan BBM’ye benzer anlık mesajlaşma sistemi olan WhatsApp‘ın satışı için 1 milyar dolarlık rakamların konuşulduğu rivayet ediliyor.

WhatsApp‘ın avantajı ve bu kadar popüler olmasının nedeni birçok farklı platformda aynı anda kullanılabiliyor olması.

Son zamanlarda Google’ın kendi çapraz-platform mesajlaşma hizmeti Babble üzerinde (veya Babel) çalıştığına dair iddialar var. Ancak şirket, WhatsApp‘ı satın alarak büyük bir rakibini tamamen ortadan kaldırabilir ve dev bir kullanıcı kitlesini kendisine katabilir. Böyle bir rekabet avantajının varlığı dolayısıyla milyar dolarlık teklif hazırlığının da Google’dan gelmiş olmasını şaşkınlıkla karşılamazsınız sanırım. Evet, doğru okudunuz. WhatsApp’a milyar dolarlık teklifi yapan hiç yabancı biri değil. Google.

Şimdi iyi de biz WhatsApp kullanıcıları bundan nasıl etkileneceğiz diye merak edenler olacaktır. Siz rahat olun. Mesajlaşmaya devam edin. İşin bu boyutu en azından şimdilik sizi pek ilgilendirmiyor. Sonra ne olur onu bilmiyorum tabii ki.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.