WHATSAPP’TA ÇİFT MAVİ TİK ENGELLEME

Whatsapp’ta çift mavi tik engelleme, Whatsapp çift mavi tik kurtulma, Whatsapp’ta çift mavi tik nasıl geri alınır?

Whatsapp’ta çift mavi tik engelleme telaşı çoğu kişinin başlıca gündem maddesi oluverdi. Peki gerçekten Whatsapp’ta çift mavi tik engelleme mümkün mü? Whatsapp çift mavi tik kurtulma şansı ne kadar? Çift mavi tik özelliği kapatılabiliyor mu? Bütün bu soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

WhatsApp www.ucuzucuzenucuz.com
WhatsApp

Whatsapp, yıllardır gri renkli tek tik ile mesajın gönderildiğini, çift tik ile de mesajın karşı tarafa yani alıcıya ulaştığını göndericiye bildirmekteydi. Şimdi yepyeni bir güncelleme sonucunda bu işleve bir yenilik ekledi. Çift mavi tik. Mesajı alan kişi bu mesajı okuduğu zaman gönderenin ekranındaki çift gri tik maviye dönüşmekte ve alıcının mesajı okuduğu anlaşılmış olmakta.

İlk bakışta son derece faydalı gibi duran bu yenilik daha ilk günden itibaren çok ciddi tepkileri de beraberinde getirmiş durumda. Eşler ve sevgililer arasında ilave sorunların habercisi gibi olan bu yenilikten kurtulmak isteyenlerin çabaları da çoğunlukla sonuçsuz kalmakta.

Peki gerçekten bu işlevden uzak kalmak veya bunu etkisiz kılmak mümkün değil mi? Hemen şunu belirtelim ki, en azından şimdilik Whatsapp’ın çift tik özelliğini devre dışı bırakmanız mümkün olamıyor. Ancak yine de bu fonksiyonu etkisiz kılacak bazı önlemler almak mümkün görünüyor.

Whatsapp’ta çift mavi tik nasıl engellenir?

Evet, meselenin en can alıcı noktası burada bulunmakta ve çift mavi tik zararlısı ile mücadelede etkili olabilecek iki yöntemden söz edilebilmektedir.

Bunların birincisi, mesaj telefonunuza ulaştıktan sonra tüm internet erişimini devre dışı bırakarak veya uçuş moduna alarak mesajı okuyup sonra da silmek olarak ifade edilebilir. Bu şekilde internet erişimi olmadığı için uygulamanın mesajı okuduğunuz bilgisine erişmesi de mümkün olmayacaktır. Daha sonra yeniden normal moda ve internet erişimi düzeyine geri dönebilirsiniz.

İkinci yöntem olarak mesajın içine girmeden sadece kişiler sayfası üzerinden gönderilen mesajın bir bölümüne erişmek yine karşıya okundu uyarısının gitmemesini sağlayacaktır. Çift mavi tik, siz mesajın içine girdiğinizde karşıya giden bir uygulama olarak çalışmaktadır.

Görüldüğü gibi şimdilik Whatsapp’ta çift mavi tik engelleme tam olarak mümkün olmasa da bazı tekniklerle kendinizi korumaya alma şansınız var.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.