YENİ SU ÜRÜNLERİ HALİ İNŞAATI CANLI KAMERA GÖRÜNTÜLERİ

Yeni Balık Hali Şantiyesi

Yeni Su Ürünleri Hali inşaatının canlı kamera görüntüleri, Yeni Balık Hali nerede olacak, Kumkapı Balık Hali nereye taşınacak, Su Ürünleri Hali nereye taşınıyor

Yeni eklenen bilgi: Gürpınar Su Ürünleri Hali İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınmış olduğundan inşaata ait şantiye kamera görüntüleri devre dışı kalmıştır. Yazının devamındaki bilgileri bu çerçevede değerlendirmenizi rica ederiz.

Yeni Su Ürünleri Hali için yapılan çalışmalar hızla devam ediyor ve inşaatın önemli kısımları bir bir tamamlanıyor. Kumkapı’da bulunan Su Ürünleri Hali hem ihtiyaca cevap veremez olması hem de Avrasya Tünel İnşaatı alanında kaldığı için yeni yerine taşınmak için gün sayıyor. Kumkapı Balık Hali Taşınıyor başlıklı yazımızda inşaatın sürdüğünü ve Temmuz 2014’te açılmasının planlandığını yazmış olsak da çeşitli sebeplerle açılış gecikti ve halen inşaat devam etmekte.

Yeni Su Ürünleri Hali Beylikdüzü İlçesi Gürpınar mevkiinde inşa ediliyor ve bu inşaata ait şantiye görüntüleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 saat canlı olarak yayınlanıyor.

Linki tıklayarak Gürpınar Su Ürünleri Hali Şantiyesi canlı kamera görüntülerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sayfaları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yeni Balık Hali Şantiyesi
Yeni Balık Hali Şantiyesi

İnşaatın halihazırdaki durumuna bakıldığında muhtemelen inşaatın bitmesi ile mevcut halin tahliyesi tarih olarak çakışmayacak ve hal natamam bir vaziyette iken yeni yerine taşınacak gibi görünüyor. Bunun birçok açıdan sakıncaları bulunmakla beraber çok büyük bir proje olan Avrasya Tünel Projesinin de hal inşaatını beklemeye tahammülü olmasa gerek.

Umuyor ve diliyoruz ki Yeni Su Ürünleri Hali inşaatı hızlandırılır ve bitme aşamasına gelmiş olan bir mekâna taşınan Su Ürünleri Hali tüm birimleri ile tam anlamıyla kontrol ve denetimin sağlandığı bir ortam oluşturulur. Aksi halde av yasakları denetiminde yaşanan sorunların, sıhhi problemlerin ve daha başka var olan birçok sıkıntının daha büyüyerek Gürpınar’a taşınması kaçınılmaz olacaktır.

Bugün var olan balıkların gelecek nesillere, evlatlarımıza ve torunlarımıza intikal edebilmesinin yolu av yasaklarının ciddiyetle uygulanabilir durumda olmasına ve bunun sonucu olarak her balığa yaşamında en az bir kez üreme fırsatı verilmesinden geçmektedir.

Bu anlamda yeterli denetim koşullarının sağlanabilmesinin önünü açacak Yeni Su Ürünleri Hali inşaatını önemsiyor ve beklenen, amaçlanan işlevi yerine getireceğine olan umudumuzu koruyoruz.

Türkiye balıkçılığının en önemli satış noktası olan İstanbul Su Ürünleri Hali iş hacmine ve İstanbul’a yaraşır bir duruma gelmeli ve bu anlayışa uygun şekilde işlemesi sağlanmalıdır. Bu amaçla çıkılan yolda alınan mesafelerin hızla sonuca ulaşması en büyük dileğimizdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.